perrep Skrevet April 10, 2007 Skrevet April 10, 2007 Konas e36 hadde i fjor noen ganger problemer med og få ned cabben,men efter at vi tok sikring nr.33 ut og satte den tilbake var alt i orden. Men når den den skulle ned i påsken ville den ikke. Noen prater om en microbryter som sitter et eller annet sted,men hvor? Kan man ta den ned manuelt? Noen som har erfaring med lign.tilfelle,på forhånd takk.
Ellingsen B. Skrevet April 10, 2007 Skrevet April 10, 2007 man kan ta den ned manuelt. Under baksetet eller i bagasjerommet er det vel et sånt håndtak du kan dra i. Da "håper" den ut av sporet og du kan ta den på manuelt hvertfall. Ellers sitter vel styreboksen på siden bak i bagasjerommet. Sjekk at alt sitter i der av kontakter etc.
erlend_p Skrevet April 10, 2007 Skrevet April 10, 2007 å dra i den spaken er siste løsning. Litt stress å få koblet det til igjen. problemet du har kan være alt fra en gåen sikring til brudd på ledning til ødelagt motor. eller dårlig kontakt i bryteren?
Ballder Skrevet April 10, 2007 Skrevet April 10, 2007 Godt og se det blir et mer og mer vanlig problem på de bilene der.
Stian Børresen Skrevet April 10, 2007 Skrevet April 10, 2007 har det der problemet selv..meget irriterende
perrep Skrevet April 11, 2007 Forfatter Skrevet April 11, 2007 Da prøver vi og løse det i felleskap,fjerner til helgen innv.plater i bagasjerom og ser om det er noe løst,måler litt ,litt elektro spray ol. Kommer tilbake med det jeg kan bidra med.
Stian Børresen Skrevet April 11, 2007 Skrevet April 11, 2007 jeg venter bare til at stormen skal legge seg så jeg får litt oppholdsvær nå, har lagt merke til at det har kommet vann nedi cab luka så må ta meg en grundig sjekk på hva det er som skjer. Jeg lurer på om min microbryter er ødelagt, for om det er den jeg tror det er og den sitter på førersiden i rommet bak dørlåsen så mener jeg at jeg så noe med knekt feste der. Er jeg skikkelig heldig så er det microbryteren, og den koster vel sikkert endel også som alle disse små dill dall bryterne:P Skal se hva jeg finner ut;)
bmw328 Skrevet April 11, 2007 Skrevet April 11, 2007 har også merket att taket mitt er litt vanskelig og få ned men det kan virke som om bare det trengs og smøres for dytter jeg litt på taket så går det ned.
Stian Børresen Skrevet April 11, 2007 Skrevet April 11, 2007 virker som det er mange som plages med cab'n på disse bilene=\ BMW har sikkert fått inn endel kroner på disse problemene oppigjennom tida vil jeg tro:P
perrep Skrevet April 11, 2007 Forfatter Skrevet April 11, 2007 jeg venter bare til at stormen skal legge seg så jeg får litt oppholdsvær nå, har lagt merke til at det har kommet vann nedi cab luka så må ta meg en grundig sjekk på hva det er som skjer.Jeg lurer på om min microbryter er ødelagt, for om det er den jeg tror det er og den sitter på førersiden i rommet bak dørlåsen så mener jeg at jeg så noe med knekt feste der. Er jeg skikkelig heldig så er det microbryteren, og den koster vel sikkert endel også som alle disse små dill dall bryterne:P Skal se hva jeg finner ut;) Rommet bak dørlåsen...kan du spesifisere nærmere hvor du mener? var på bmw hamburg i påsken,han prata noe om at microbrytern satt på en av sidene i bagasjerommet,under dekslene. Noen her som vet hvor microbrytern sitter? Det med vann i cabrønnen er vel dreneringa som er tett,prøv med en lang ståltråd hvis du finner drenerings hullene.
Stian Børresen Skrevet April 11, 2007 Skrevet April 11, 2007 når du har nede cab'n så har du 2 sånne "sluser" på hver side like framfor lokket til kalesjen. jeg mener jeg så en bryter i området der hos meg som var løs, dvs festet var knekt=\ men jeg mener det er flere enn 1 microbryter? og jeg lurer på om cab problemet mitt har en sammenheng med sentrallås problemet mitt?
Mexos Skrevet April 11, 2007 Skrevet April 11, 2007 har også merket att taket mitt er litt vanskelig og få ned men det kan virke som om bare det trengs og smøres for dytter jeg litt på taket så går det ned. Sånn er taket mitt og. Trodde det var vanlig at man måte hjelpe det litt ned i starten jeg?
KennetG Skrevet April 11, 2007 Skrevet April 11, 2007 det er vanlig at man skal gi det et puff oppover i forkant eter man har løst ut låsen, samtidig som man holder nede knappen for å kjøre ned taket. Har vært borti ti cabber som venner og bekjente har hatt og alle har vært slik. Aldri hørt noe om at det er unormalt.
Ballder Skrevet April 11, 2007 Skrevet April 11, 2007 Det er en mikrobryter på hengslingen midt på cab'n. Den gjør at motorene ikke skal kunne kjøres før taket er dyttet litt opp i fremkant. Mener også det ligger en mikrobryter het nederst på cab mekanismen (ramma/hengsling) ned mot cab lokket/hatthylle. Også ligger det en mikrobryter nesten helt nede ved innfestningen der cab stellet er skrudd fast i bilen. Da må jo selvsagt nød utløsning foretaes for og få vippet bak kant av cab opp og deretter cab lokket for og komme til/ se den. Husker ikke helt i farta, men mener alle bryterne er på venstre side. Og jepp... Mitt funker ikke, og jeg har smått gitt F... i det. Drittbil..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå