Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har bygd om min 540i til manuell. Det kommer opp Transprogram i displayet på dashen, og det vil jeg ha bort. Mange sier det er en ledning som ligger inni ved høyttaleren på høyre side foran, men jeg har ikke helt klart å finne den. Noen som har noe bilde eller noe med hvor den ligger?

Og den skal vel jordes?

Skrevet

hmm.. virker uinteresserte disse verksted gutta her. Så hvis du veit hva eller får funnet det ut ske1eton, så blir vi superhappy! :D

Skrevet
Du må ta opp høytalerdekslet i passasjer siden, her sitter TCU`n (transmission control unit)

Ta av kontakten, fin pin33, og koble denne mot jord.

kilde:

http://www.bimmer.info/forum/showthread.php?p=286719

Ja, så jeg må kutte ledningen som går til pin 33 og koble den mot jord? Ikke koble meg inn på ledningen også koble til jord?

Du kan velge, det gir jo samme resultat :)

Kanskje dumt å kutte den om du en gang skulle sette inn en automatkasse igjen.

Skrevet

Jeg hadde ikke den kontakten der jeg. Jeg fant en boks oppi der, som det sto Fehrdatum og Geshidatum eller noe sånt rart på. Men ikke noen kontakt som det der. Hvor kan den sitte da?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...