Gå til innhold

blitt mer lyd i eksosen på min e36 325i??? Hjelp!!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hallo,

eg synest bilen lager mer lyd i eksosen no, litt kvassere lyd enn før, det lekker ingen plasser det er bare mer lyd, er det mulig??? har lyst og ha en dypere og rundere lyd som eg hadde før, eg har scorpion dtm eff.anlegg fra cat. og bak, hva som kan gjøre dette???

så lurer eg på en annen ting, vist eg girer ned og lar den trille på gir med litt turtall så puttrer den i eksos og av og til noen små "puff" hva som gjør det??

Håper på gode svar :D

  • Svar 33
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

Puttringa er vell bensin som ikke har rukket å eksplodere før det fyker ut gjennom eksosrøret å antenner der?!?!

Eller?

Skrevet

har det samme "probleme" på min e30 320i , buttrer og smeller som f... hvis den står i gir i nedåverbakkene :) og det på originalt og tett eksosanlegg ... bytta til effektanlegg, og det ble rene tordenværet :D

men det skal da ikke være slik?

Skrevet

eg kunne gjerne tenkt meg og fikse det, det er nok noen her som vet hvordan en fikser det, eller??:P

hvordan kan en sjekke katten då??

Skrevet

hvis den "puttrer" / " ettersmeller" kann det kanshe være et tegn på at den får for mye drivstoff?? mye uforbrennt drivstoff som ettertennes i eksosanlegge ??

Skrevet

ok men da prøver eg det, takker så mye for hjelpen, men er det ingen som har en teori på hvorfor det er blitt mer lyd av eksosen??

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive

×
×
  • Opprett ny...