Rogern Skrevet Februar 19, 2008 Skrevet Februar 19, 2008 driver å bytter motor i en 89-e30 318i. måtte bare filme den før jeg plokka ut motorn har nå tatt den ut og d var 1 cm slakke hver vei på råden. den har blitt kjørt med ganske lenge etter lyden kom. rart d holder. setter nå inn "mexos" gamle 316 e36 motor.
andybooy Skrevet Februar 19, 2008 Skrevet Februar 19, 2008 er de gammel sabb sjark motor eller? hørtes værtfall like ille ut
Rogern Skrevet Februar 20, 2008 Forfatter Skrevet Februar 20, 2008 hehe er jo bare en m40, men får ondt i sjela likevell. nå ruller bilen med en 1600 som tikker mye men den går. for håpe den går 1 år eller 2 til
Mexos Skrevet Februar 20, 2008 Skrevet Februar 20, 2008 Hehe. den har tikket og gått slik i 2 år så jeg tror nok den går en god stund til. var jo bare gått 201 400 når jeg tok den ut hadde virkelig aldri trodd den skulle bli montert i en bil igjen Bra du er fornøyd da Tok du med hjernen eller bruker på 318 hjernen på motoren?
Rogern Skrevet Februar 20, 2008 Forfatter Skrevet Februar 20, 2008 Hehe. den har tikket og gått slik i 2 år så jeg tror nok den går en god stund til. var jo bare gått 201 400 når jeg tok den ut hadde virkelig aldri trodd den skulle bli montert i en bil igjen Bra du er fornøyd da Tok du med hjernen eller bruker på 318 hjernen på motoren? tror ikke d ble med no hjerne. jeg bruker bare blokka med topp. innsprut og ledningsnett er ifra originalmotorn.
oddis Skrevet Februar 20, 2008 Skrevet Februar 20, 2008 En M40 motor fra eller til har ikke så mye å si. Jeg har allerede tatt livet av 3 stk selv. 2 er nyoverhalt og en 2 er fullt fungerende idag. Totalt har jeg vel 8 M40 motorer på samvittigheten. Drittmotoror! Men bytter man regreim, olje og filter ,samt rensker oljerøret over kammen går de hvor lenge som helst. Min har fått en VOLDSOM behandling de siste 30 000km. 1- turtalsperre, 2- turtallsperre, 3- turtallsperre, 4- turtallsperre, 5.... og ned i 4 igjen
Mexos Skrevet Februar 20, 2008 Skrevet Februar 20, 2008 Hehe. den har tikket og gått slik i 2 år så jeg tror nok den går en god stund til. var jo bare gått 201 400 når jeg tok den ut hadde virkelig aldri trodd den skulle bli montert i en bil igjen Bra du er fornøyd da Tok du med hjernen eller bruker på 318 hjernen på motoren? tror ikke d ble med no hjerne. jeg bruker bare blokka med topp. innsprut og ledningsnett er ifra originalmotorn. Okey. Var det jeg trodde. Hjernen min er chippa så hadde ikke så lyst til å sende den med kom hjem nettopp og kikket på diffuseren. Den så bra ut i mørket ihvertfall
Thomaz Skrevet Februar 20, 2008 Skrevet Februar 20, 2008 Hehe hørtes ut som når egga koker.. Rart det har gått vis det har vært sånn lenge ja..
Rogern Skrevet Februar 20, 2008 Forfatter Skrevet Februar 20, 2008 d begynte da jeg og min bror dro til stockholm en helg i sommer.. ble litt smånervøs da vi hadde 85 mil hjem igjen. da hørtes d mer ut som en sliten ventilløfter eller noe, men d ble bare værre og værre.. er min bror sin bil og han har vært borte en uke og kommer hjem lørdag uten å vite om noe. er min bursdaggsgave til han.( han er grønn på å skru selv)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå