Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvis jeg holder fast ved at 15 cm er max innover (uten å ha kryssjekka, men mener å huske det var det jeg kom frem til) så kan vi regne litt..

10*19" ET 35 gir disse målene

Innover: 16,2 cm

Utover: 9,2 cm

Disse målene gjelder da fra anleggsflaten på navet..

Så bør du space ut med 15-20 mm spacer i dette tilfellet..

I Vetu03 sitt tilfelle har han 10,5*19" ET 7. Vil tørre å påsta at dette er max valsing som går an.. Gir disse målene:

Innover: 14,035 cm

Utover: 12,635

Som alltid tar jeg ikke ansvar for om hjulene ikke skulle passe.. Men her har du ett greit overblikk. du kan jo space ut hele 3 cm om du ønsker dette og ha plass utover.. Uansett må du space ut minst 15-20 mm, og jeg tror ikke jeg har sett spacere som spacer ut noe særlig mer enn 40 mm pro aksling noe som tilsier 20 mm per hjul..

Men som sagt, Vegard (vetu03) har nok fått tyna det det går ut av hjulbuene. De er nesten knivskarpe. En annen ting du skal huske på at du bør ikke ha noe breiere enn 255/30 om du skal få vridd gummien nok til å sno seg under skjermene.. Og en siste ting å huske på er at ET35 ikke gir noe stor felgkant i det hele tatt, og for min del er jo det hele poenget med å ha store felger..

Skrevet

Du må nok ned i dekkbredde og innpress. Skjermene dine kommer til å stå 90 grader ut hvis du kun skal valse.. Ville heller har banket/trekt ut skjermene i tillegg til litt valsing.

Det blir ikke pent med kun valsing.

På brors cab står det 9,5x19" med 225/30/19. Med spacerne han bruker blir det ca ET0. Den er vell senket 80/60.

Skrevet

Ok.. Denna har 10,5x19" ET7 med 265/30-19 dekk bak.. Senkinga kan dere vel se selv?

vgt.jpg

Mulig vetu03 har litt bedre bilder av baksjermene på hans bil..

Syns ikke det er 90 Grader på buene.. Men det er bra valset ja..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...