Singda Skrevet April 24, 2008 Forfatter Skrevet April 24, 2008 prøvde ista å koble en plugg ledning på coilen å rett på en plugg uten at det er innom fordeler. kom heller ikke noe gnist da... kan det tyde på at coil er gåen eller skal det ikke gi gnist da?
KalMar Skrevet April 24, 2008 Skrevet April 24, 2008 da funker nok ikke coil eller noe ant som er galt... håper du la pluggen til jord.. sikker på at det ikke kommer gnist.. kan være vanskelig å se gnisten vis du står inne i bilen å kiner..
Singda Skrevet April 24, 2008 Forfatter Skrevet April 24, 2008 da funker nok ikke coil eller noe ant som er galt... håper du la pluggen til jord.. sikker på at det ikke kommer gnist.. kan være vanskelig å se gnisten vis du står inne i bilen å kiner.. Ja vi var 2 stk som sjekka, la pluggen mot gods ja, skjedde ingenting, pleier vist det ikke er coilen som er gåen da må det være noe enda lengere bak i systemet? eller vill ikke det gi gnist vist triggerhjulsføleren ikke funker?
Bimmerlars Skrevet April 24, 2008 Skrevet April 24, 2008 Den må virke ja. Er den føleren som sender signal til hjernen om å bryte primærsida i coilen.
Singda Skrevet April 25, 2008 Forfatter Skrevet April 25, 2008 Den må virke ja. Er den føleren som sender signal til hjernen om å bryte primærsida i coilen. Okey, rensa den føleren ista å skrudde den på plass, men aner ikke hvordan jeg skal ohme den har sånn appurat for å gjøre det men skjønner ikke hvordan det skal brukes, den triggerhjulsføleren har jo en kontakt kobling under insuget som går der igjen inn i et lednings nett til hjærnen. noen som veit hvordan jeg kan ohme den? Btw: kobla direkte strøm på sikring nmr 23 å bensinpumpa starta da værtfall;P va er galt da? brudd på kabel/gåen sikring eller noe? Takker for alle svar
Singda Skrevet April 25, 2008 Forfatter Skrevet April 25, 2008 tror jeg har funnet ut hvordan jeg ohmer,men veit fortsatt ikke hvor mye ohm det skal være, skal prøve imorgen. når det gjelder bensinpumpa er jeg fortsatt ikke sikker på va som er feil, gåent rele kansje?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå