webah Skrevet Juni 13, 2008 Skrevet Juni 13, 2008 Hei! har en e 30 1986 mod 316 jeg har et lite problem, jeg tror clutch sylinderen mhar fått litt lekaskje. hvordan skal jeg fikse det? noen som vet hvor jeg får tak i deler? (:
Jealous_much Skrevet Juni 13, 2008 Skrevet Juni 13, 2008 Da er det vel bare og kjøpe ny/brukt.. Er det Slavesylinderen (den på girkassen) som lekker? Du kan jo sjekke: http://www.nbfbildeler.no hvis du ikke finner noe på forumet..
Jealous_much Skrevet Juni 13, 2008 Skrevet Juni 13, 2008 Hvis det er slavesylinderen anbefaler jeg deg og kjøpe ny. Koster ikke mer enn 400-500,- e.x: http://www.motortechnik.no
webah Skrevet Juni 13, 2008 Forfatter Skrevet Juni 13, 2008 takk for linker:) jeg er ikke sikker på om at det er slave eller hovedsylinder. men det lekker inn ved fotenden der clutchen er. er dette hoved eller slave?
webah Skrevet Juni 13, 2008 Forfatter Skrevet Juni 13, 2008 har funnet ut at det er hoved sylinder:) vanskelig å bytte eller? har aldri gjort det:O
oddis Skrevet Juni 14, 2008 Skrevet Juni 14, 2008 Den er ganske enkel å bytte. Skru av de tre bremserørene som går inn på den. Deretter skru ut de to mutterne som holder den til bremsekraftforsterken (tror det er 13mm). Blir fort litt søl med bremsevæske som lekker. Husk å etterfylle bremsevæske å lufte bremsene etterpå.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå