jensemann23 Skrevet August 6, 2008 Skrevet August 6, 2008 Jeg ser endel på ebay for tiden, mye snacks der:) Men en ting lurer jeg på; Noen produkter har f.eks 150 dollar i frakt, mens andre produkter(med omtrent samme vekt) koster 10 dollar i frakt. Hvordan kan man vite at det ikke er ren svindel når de skriver inn frakten? Kan de skrive hva de vil?
Der Barockengel Skrevet August 6, 2008 Skrevet August 6, 2008 Siden du sier at noen tar USD 10 i porto, antar jeg at det ikke er veldig store og tunge ting du har sett på. Det er vanskelig å vite hva som er grunnen i de auksjonene du har sett, men det er flere årsaker til at portodelen varierer så mye; [*:1uu5t5qf]Noen sender varene ut fra Hong Kong, noe som gir lave internasjonale portoutgifter til alle land.[*:1uu5t5qf]Enkelte selgere forlanger at sendinger til utlandet går som forsikret ekspresspakke, noe som blir veldig dyrt.[*:1uu5t5qf]Enkelte selgere vil bruke kurertjenester, f.eks. fra UPS, noe som ofte gir dyr framsending til Norge.[*:1uu5t5qf]Flere selgere i USA er lite motiverte til å sende utenlands, og setter portoen for å gjøre dette så høyt at ingen skal være interessert. Det er også en trend at noen eBay selgere setter kjøpsprisen kunstig lavt, og kompenserer med å sette portoen kunstig høyt - dette har tradisjonelt hatt med at eBay krever betalt av selgere utifra hvor mye varen koster, og denne praksisen er vel ikke helt i tråd med eBays regler heller.
NiFtY Skrevet August 6, 2008 Skrevet August 6, 2008 om frakt er 10 dollar i realitet, og produktet i utgangspunktet er verdt f.eks 140 dollar, så snur de rett og slett om på det for å få flere besøk på annonsen. m3 fanger til 10 dollar og 140 i frakt, får mer treff enn m3 fanger til 140 dollar og 10 i frakt. dvs, prisen blir akkurat den samme, men ene måten lokker flere kunder. selvfølgelig; de står vel fritt til å ta hva de vil i "ekspedisjon og emballeringsgebyr" eller hva de kaller det for.
Gunnar Skrevet August 6, 2008 Skrevet August 6, 2008 Litt av cluet her er at det kalless shipping and handling. Der ligger det som regel mer enn porto - det ligger også at en person bruker tid på å hente, pakke og sende varen, samt emballasjen de bruker. Det er enkelt og greit bare å aldri å by før man vet hva totalprisen blir.
Ad|oS Skrevet August 6, 2008 Skrevet August 6, 2008 Er det veldig billige ting du vil kjøpe er dette en stor fordel for deg som kjøper. Dersom du kjøper en ting for mindre enn 200kr betaler du hverken mva for varen eller portoen, og da er det bedre at du betaler 150kr for varen og 1500kr for "porto" enn motsatt. Det er nemlig slik at koster varen mer enn 200kr må du betale mva for BÅDE varen og portoen. Antar at det er litt pga import-regler at det er slik også
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå