Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Viduene på caben har blitt helt rare. De virker kun når jeg lukker opp døra i fart, el når tenningen er av. Da funker de med dørene lukket. når jeg kjører med døra lukket ( noe som er en vane) er det ikke lys i knappene eller de funker, men åpner jeg døren mens jeg kjører såpass at cupelyset tennes kan jeg kjøre vinduene opp og ned og det blir lys i knappene. Dette ser ut som bare gjelder sjåførdøra. Det blir oxo lys og funksjon der når jeg stopper bilen og tar nøkkel ut av tenningen.

Hva i huleste kan dette være??

Skrevet

Sjekk om mikrobryteren i låsen på dørstolpen virker. (Er forrresten ikke sikker på om E30 har samme opplegget.) Hadde noe lignende symptomer på en e36 coupe og da var bryteren defekt på førersiden.

Skrevet
  conan skrev:
Er ikke noen bryter i dørlåsen, er en enkel sak det. Hva kan det være da? skjønner ikkeno jeg nå

Ikke i dørlåsen, men det sitter en bryter i dørstolpen/karmen.. Tror det er samme som slår av/på coupelyset når du åpner/lukker døren..!

Skrevet

Nei, vinduenen har aldri gått litt ned ved åpning av dører. Vinduene går ikke ned hvis jeg åpner passasjerdøra. Funker kun når jeg åpner førerdøra mens jeg kjører.

Skrevet
  conan skrev:
Nei, vinduenen har aldri gått litt ned ved åpning av dører. Vinduene går ikke ned hvis jeg åpner passasjerdøra. Funker kun når jeg åpner førerdøra mens jeg kjører.

Da er det 101% microbryteren i dørkarmen/stolpen som er gåen på ene eller begge sidene.. Sjekk på GS-Bildeler evt i ETK hvor bryteren sitter..!

Skrevet

Er det den lille på astolpen som tenner cupelyset? den sitter mellom øvre og nedre dørhengsel. Liten bryter med 1 ledning på. Er vel det som er jordinga til strømkretsen på lyset

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...