Gå til innhold

Eksperthjelp søkes til E36


Anbefalte innlegg

Skrevet

Nå begynner jeg å bli mektig lei av bilproblemer!

Mange har sett på den, men ingen finner ut hva som feiler. Så om noen her har god peiling, så vær så snill og prøv og hjelp meg..

Her er saken=

*Det begynte plutselig en dag i april. Når bilen stod på tomgang begynte den å ruse, turtallet var nokså ustabilt. Den var også en del tørstere enn normalt.

*Jeg drog til verkstedet. De tippet det var luftmengdemåleren, da de fikk opp en feilmelding på denne. Så jeg fikk en bekjent til å bestille en fra gs da det ble billigere. Og den ble skiftet - uten resultater.

*Så ble det oppdaget at toppakningen/toppen var i veldig dårlig stand, og jeg fikk kjøreforbud. Toppen ble så skrudd av, sendt til rep i Tr.heim, fikset, og skrudd på igjen etter en god stund.

Dette gjorde problemet værre, da bilen nå kveles og "dør" når jeg er i kryss, stopper for fotgjengere ol.. Den tåler ikke at clutsjen blir holdt den litt for lenge..

*Den har også begynt å rykke når jeg kjører sakte, som når jeg skal parkere e.l. Akkurat når dette skjedde i alt dette, husker jeg ikke..

*Nå er det to andre som ser på bilen og prøver å finne ut mysteriet, men uten hell så langt. Har bla. sprayet så å si hele motorrommet med startgass, så det er ikke utette slanger som skal være problemet. Har også skiftet tomgangsmotoren. Dette hjalp heller ikke.

To av startpluggene (?) var noe oljete, og var veldig svarte, men det skal visst ikke ha noe med saken å gjøre..?

Og når de koblet fra den ene av noen slanger (en som var tilkoblet tomgangsmotoren tror jeg) så skal bilen visstnok stanse. Men da gikk min helt perfekt.. :shock:

* Neste plan er å ha med en annen E36 for å sammenligne div. prøver og slik, for å se om det kan hjelpe.. Men ellers aner hverken jeg eller noen andre hva vi skal gjøre...

Noen som har noe tips?? Jeg gir snart opp... :(

Skrevet

du sier to av startpluggene, regner med du mener tennpluggene-var svarte og sotet. Det kan jo være svaret på problemet ditt.

Spørs hva slags motor det er , men hvis det er m40-sjekk inni fordeleren, du må kanskje bytte fordelerlokk og rotor. Det kan du få billig brukt av meg. Har nettopp byttet både pluggledninger og fordelerlokk før jeg tok ut motoren. Bare send meg en PM. Så bør du bytte plugger.

Skrevet

ok, skal få de til å sjekke coilene neste gang :)

TPS ? hva er det ? og går det ann å sjekke om den er synderen før man kjøper ny?

Skrevet

siterer litt her jeg..

ok, skal få de til å sjekke coilene neste gang :)

TPS ? hva er det ? og går det ann å sjekke om den er synderen før man kjøper ny?

et tips kan være å bytte gasspjeldsensor. TPS. Den sitter under innsugs spjeldet. Min 318i var akkurat som du beskriver da den var gåen. Men som sagt over: Fortell motortype!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...