Jump to content

Recommended Posts

Posted

Hvor skal eg trekke kabler i Min 318IS E36 Coupe 1993 Mod?

Skal legge opp en forsterker bak i bagasjerommet i bilen, Skal sette inn eit Kompsett framme me Mellomtone og Diskant, og delefilter, og så skal eg ha 2 stk 6x9" på Hattehylla bak !

Hva er enklest arbeid, som ser fint ut etterpå ??:P

Posted

Har du batteri framme? Strømkabel på den siden som har hull ifra motorrommet. Signalkabel ifra den andre siden. Høgtalerledninger på begge sider. Du må nok demontera listene i dørane og kanskje plata over pedalene. (viss det er likt som på min e34) Pluss platene som dekker høgtalerene.

Posted

OK, har Batteriet framme ja :)

Signal kabel er det samme som Phono kabel sant? :?

er dette me å demontere listene en stor jobb? vis du ikkje har peiling på det? er det visse ting man må vite osv? eller er det bare å ta seg tid?

Posted

ta deg god tid, og finn ut hvor de er festet, ikke riv og slit og stress. Da tar du deg heller en røyk og en kopp kaffe før du begynner igjen, så finner du ut av det, men husk det er plastikk så ikke riv å slit som om det var gull bakom dem..

Posted

Listene i dørkarmene er festet med klips. For å løsne disse må du skyve listen til ene siden. Det som ellers må ut for å få lagt kablene pent er plate bak hanskerom, plate over pedalene og baksetet, og ellers et par andre smådeksler. Baksetet er lett å ta ut. Rykk opp i forkant av sitteputen, når setet har løsnet fra festene er det bare å dra det ut. Ryggen rykker du ut i overkant og hekter av et par fester i nedekant etterpå.

Er lurt å legge kablene som todleif har beskrevet. Pass i alle fall på å legge strømkabel og phonokabel på hver sin side. Strømkabelen er fin å ta inn gjennom torpedoveggen under batteriet. Der er det et gjennomføringshull du kan bruke. For å få det tett mellom motorrom og kupè trenger du en gummigjennomføring med litt størrelse på. Slike får du kjøpt hos de fleste elektrikerfirmaer.

Håper dette hjelper deg litt på vei:)

Gjennomføringshull under batterikasse 1:

DSC01326.jpg

Gjenomføringshull under batterikasse 2.

DSC01327.jpg

Gjennomføringshull fra innsiden:

DSC01331.jpg

DSC01336.jpg

DSC01337.jpg

DSC01339.jpg

Posted

Det som eg gjorde på min e36 sedan var og trekke signalkabel og høgtalerkabel under midt konsollen, det var veldi enkelt og greit. litt arbeid med og få det opp men fann en guide her en plass.

http://www.bimmers.no/viewtopic.php?t=13278

der har du en begynnelse, men eg tok av der med girspaken og kjørecomputer. der trakk eg høgtaler kabler som skal til komp sett og signalkabler. viderer bakover tar du og stapper ei trekke snor eller lignende under trekket og videre bakunder baksete, tar først ut baksete.

dårli forklart, håper du forstår..

Posted

Tusen takk for Informasjon Folkens !:D Veit iallefall korleis eg ska begynne nå! Men ka størelse bør eg ha på ledningene min ??

Ska ha eit front sett 5,25" i org framme, 2 stk 6x9 i org uttak bak(adaptere) og ein 4-kanals forsterker :D Liggende under hattehyll ai bagasje rommet :D noen tips?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...