Jump to content

Rister å clutch funker ikke etter bytte


Recommended Posts

Posted

Er en E34 525 24V(91 mod), skiftet clutch på denne og satte alt sammen luftet, men kom så langt at alt sammen var sammen å testet den etter det, og clutchen tar uansett om jeg holder den helt i bånn. uansett, når den er kald er det ekstremt.. kan ikke stå i kø eller noe, når den er varm roer den seg litt, men er ikke behagleig og kjøre med, noen som har peiling på hva dette kan være... ?

Posted

utløserlager ble å byttet, men la merke til at det gikk litt treigt frem å tilbake, men som ikke nevnet over må jeg kjempe den i gir, må dra sikkelig til i lavt turtall men på motorvei funker alt, men i 5 gir begynner den å skrape, ikkje spør meg hvordan den bare skraper når jeg slipper gassen. så en hyggelig siutasjon, men hørt (rykter) om at svinghjule kan løsne på disse modellene eller bare meg som fabler i blinde kanskje? Har jo skjønnt jeg må ta av igjen girkassen å alltingen igjen, så ser virkelig frem til det. men noen som har noen ideer så værsegod

Posted

Da må du nok ut med clutshen igjen. kan virke som det er feil clutsh. Ev. må du gjøre ren hylse til lageret og kontrolere om lammellplate er montert rett vei. Kjører du med det som det er nå ødelegger du synkronringene i kassa.

Posted

Kom til å tenke på om det er den clutchensom leveres med en avlåsning på trykkplate. er det det så kan feilen være at den ble tatt av før den var ferdig montert. denne må monteres etter bruksanvisning i pakken!

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...