Gå til innhold

Tungstartet etter dynamo bytte


Anbefalte innlegg

Skrevet

Info om bilen

E39 1996

523i Aut

Før jeg hadde bilen på verksted kom varsel lyset til girkassen ved kickdown å startmotoren lagde ulyder å den var tungstartet. Så gikk startmotoren rett vest å verkstedet satt i en ny en. Nå kommer ikke varselyset ved kick down å bilen går helt fint å alt høres ok ut, men den er svært tungstartet til tider.

Noen som har en idè om va det kan være, det er ingen ulyder når den startes men man må ha startmotoren på en god stund før bilen starter, når den først tenner så starter den problemfritt.

Skrevet

Hvist jeg forstår deg rett så var den tungstarta før du skiftet startmotoren også? Da kan det være pluggene som trenger fornying. Men det er faktisk flere ting som kan være årsaken. Men hvist det er lenge siden du har byttet plugger så ville jeg ha begynt der.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...