Gå til innhold

Anbefalte innlegg

  • 1 year later...
Skrevet

Jeg ville ikke borra noe mer enn 92mm.

S14 og m10 blokker er ikke helt like..

Skrevet

OK..

Jeg har en M10B20 som er boret fra før.. usikker på dim., har ikke noe måleinstrument her.. Men, har et ganske heavy hakk i sylinderveggen som er ca. 1mm dypt og det er rett under ØD.. noe som kan gjøres med dette om den ikke kan bores så mye? Finne ny blokk og bore opp? :P

Kan man bore opp en 1.8 blokk så mye?

Nei, S14 blokka har en ekstra oljeretur i bakkant og oljekanaler mellom foringene som leverer olje til toppen.. og en ekstra kjølekanal.

Skrevet

hmm.. har fått målt boringa mi, 92,45mm er den nå.. 86mm slag. så da er den 2,3 liter nå.. dere tror ikke den tåler litt til? har lyst og bli kvitt det hakket, det meste av det i allefall, men vet ikke hvor tykk foringene er på disse..

Skrevet

S14 har "siamesiske" foringer, dvs de henger sammen så det er mulig å ha større borr.

Du må gjerne prøve å borre 93,45mm ,men det spørs nok om ikke cyl veggene vil flekse og sprekke. Hvis dette er en sugemotor kan det kanskje fungere..

Men.. siden du alikevel må borre, så kan du jo like godt borre en annen blokk.. :wink:

Skrevet

Dette er en sugemotor ja.. Kan se ut som foringene henger sammen helt øverst. Men kjølevannet sirkulerer mellom dem. Det er vel andre foringer på m10b18 blokka? Og m10b20 blokker er vel skjeldene?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...