matsby Skrevet Mars 11, 2009 Skrevet Mars 11, 2009 heisan har ein bmw e36 318is med m42 motor med ein clutch om tokk kvelden i dag er det noen som har noen erfaringer med å bytte clutch? lett? / vanskelig og noen som har byttet clutch på verksted? og eventuelt hvor mye koster det? på forhånd takk for svar
sladjan Skrevet Mars 11, 2009 Skrevet Mars 11, 2009 Har aldri gjort det selv, men her er en god DIY som kan hjelpe, og følger du denne klarer du sikkert å skifte selv. Verksted tar vell godt betalt for jobben, på min siste bil som var en audi måtte jeg ut med 7500kr på et "mindre kjent" verksted. 2400 kosta clutchen og resten var for jobben.... her er linken til DIY`en http://www.pelicanparts.com/BMW/techart ... eplace.htm
Bimmerlars Skrevet Mars 11, 2009 Skrevet Mars 11, 2009 Det er ikke direkte vanskelig, men du bør vite hva du driver med. Ned med eksos, varmedeksel, mellomaksel, av med giroverføring, ryggelys kontakt og clutchpumpe også skru av girkassa. Er ganske knotete uten løftebukk, så det anbefaler jeg absolutt om du skal gjøre dette. Boltene på toppen av kassa er trange og litt knotete, så du bør ha et greit utvalg forlengere og gjerne ledd. Torxpiper må du også ha.
Bimmerlars Skrevet Mars 11, 2009 Skrevet Mars 11, 2009 Har aldri gjort det selv, men her er en god DIY som kan hjelpe, og følger du denne klarer du sikkert å skifte selv. Verksted tar vell godt betalt for jobben, på min siste bil som var en audi måtte jeg ut med 7500kr på et "mindre kjent" verksted. 2400 kosta clutchen og resten var for jobben.... her er linken til DIY`en http://www.pelicanparts.com/BMW/techart ... eplace.htm 5000,- i arbeidspenger for den jobben er absolutt ikke dyrt
Gjest Skrevet Mars 11, 2009 Skrevet Mars 11, 2009 Gjorde det i høst, er helt ok om du har grav/løftebukk. Har du ikke det ville jeg satt arbeidet bort, knotete å få ut boltene på toppen av girkassa.
matsby Skrevet Mars 13, 2009 Forfatter Skrevet Mars 13, 2009 ringte på gs og spurte hva dei skulle ha for og bytte cluth og prisen blei 5800 elns. eller om du har ny cluth fra før skulle dei ha 3500kr i arbdeids time liker bare gs mere og mere dette var gs på bud
wabby Skrevet Mars 13, 2009 Skrevet Mars 13, 2009 På de bilene jeg har bytta clutch så har jeg somregel brukt en elefant til å dra ut motoren istedenfor å slippe ned kassa. Vet det er en del som er i mote det mtp kjølevannet. Men noen andre som kan si noe med for og imot på BMW ang dette? Bilene jeg har gjort det på er scorpio, sierra, passat, jetta, golf.
Kentan-racing.com Skrevet Mars 13, 2009 Skrevet Mars 13, 2009 Kjøper du inn clutch og eksos pakninger så tar jeg jobben for 2000 kr.. men da får du komme til ålesund med bilen.. Er gjort på 4-5 timer toppen..
Boddiz Skrevet Mars 13, 2009 Skrevet Mars 13, 2009 Byttet clutch på denne motoren i sommer. Brukte vel 6-7 timer vil jeg tippe. Gjorde det hjemme i garasjen uten bukk. Anbefales ikke. Er skikkelig knote jobb, men jeg sparte penger da
Simpel Skrevet Mars 14, 2009 Skrevet Mars 14, 2009 Til E34 skulle Jæger ha nesten 10000 for å bytte clutch. Snapdrive nøyde seg med 7000.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå