Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

318'en min får for mye bensin, (kan til å med lukte det) ...

Pluggene er svarte :P

å på tomgang ligger den å regulerer litt på opp å ned på turtallet.

Litt vanskelig å starte når kald.

Det er ikke lamdaen, da jeg har byttet denne...

Noen så vet noe ?

Skrevet

alle pluggene er svarte, så en lekkasje er det nok ikke...

hvor står tempsensoren på disse motorene, og hvordan måles denne? Ohm'es?

Hva står BTR for ? :)

Skrevet

Ahhhhh.... Hmm, tenker du da på at trykket er for høyt ? Da den får for tykk blanding... ? Eller kan det være for lavt, at bensinen kommer tregt og den ikke får forbrent alt ? :)

Skrevet
Ahhhhh.... Hmm, tenker du da på at trykket er for høyt ? Da den får for tykk blanding... ? Eller kan det være for lavt, at bensinen kommer tregt og den ikke får forbrent alt ? :)

Veit ikkje akkurat kor den sitter på motoren,det får noen med M43 forklare ;) men antar den er i forkant en plass. Denne skal du ohm'e(er NTC,alså synkende motstand når varmere). Kan også måle signalspenningen utifra denne,men er lettere å ohme(frakoblet).

BTR kan ved f.eks vakuumlekkasje på slange til innsuget gi for mye bensin ved at trykket i railen er for høyt.

  • 1 year later...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...