La Colina del Lobo Posted May 24, 2009 Posted May 24, 2009 Har en 318iA 203 modell som jeg tenker å montere hengerfeste på. BMW skal ha 15000 for feste og montering. Tenker på å gjøre jobben selv. Har sjekket litt pris på dette. Kabel settet koster over 2000 kr. Noen som vet om det er noe spesielt med dette kabelsettet? Har lest noe her på forumet at kabel settet må trekkes helt frem til under dashbordet. Er det ikke mulig å koble seg på før dette punktet? Hvor er enkleste vei å legge dette kabel settet? Er alle feste huller for montering av hengerfeste ferdige, eller må de borres opp? Noen som kan sende en link til et bilde som viser et montert hengerfeste. Fast eller avtagbar kule. Jeg ser etter dette når jeg ser BMW parkert men jeg har ikke funnet en bil som har hengerfete ennå!!!! På BMW mende de at det også måtte skjæres ut en bit på bakre støtfanger. Stemmer dette?
fast Dog Posted May 24, 2009 Posted May 24, 2009 Det er ikke noe spes med kabelsettet, men det må trekkes helt fram! bmw sin styring er litt spes, er derfor du ikke kan tyvkoble deg inn på blinklys og kjørelys! selve rammen og kulen er bolt on og du må skjære litt i bakfangeren.
tomerikk Posted May 24, 2009 Posted May 24, 2009 Det er mulig å montere el. kabler uten det settet ved å benytte releer, men pent blir det ikke. Om du har PDC på bilen bør du bruke org.settet da det kobler ut dette når du kjører med henger. Her er i alle fall en link til hvordan det gjøres med releer: http://www.autopower.se/mekartips/mekar ... ?dokid=152
tomerikk Posted May 24, 2009 Posted May 24, 2009 Det ligger ett feste med elboks til salgs på finn.no. http://www.finn.no/finn/bap/object?finnkode=17553179
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now