Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, lurte på om noen kunne hjelpe meg med å finne ut hva som er galt med bmw'n min? jeg kan først nevne litt info om bilen:

Bmw 318i

1992 modell

først var vi på melhus(en plass utenfor tr.heim), da kom varsellampen, for at bremsebelleget måtte byttes, opp, men etter en stund kjøring forsvant det så fant vi på at vi skulle en tur til ikea. dro inn, handlet men når vi kom ut igjen å skulle starte opp igjen ville den ikke starte, da kom varsellampa for batteriet opp, vi løp rundt som noen gærne å prøvde å få tak i startkabler men fant ingen, så vi prøvde å trillstarte et par ganger noen som IKKE funka:S så kom stefar med en hjelpende hånd å kunne konstantere at registerreima ikke hadde gått ihvertfall:) men nå står vi da like langt.. noen som har noen ideer om hva som kan være galt eller hva som er galt?

  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

har ikke prøvd med startkabler i ettertid da vi først kom hjem i går kveld rundt 12 å har så vidt stått opp nå, men alle forslag skal prøves å taes til bettraktning:) takker på forhånd for all hjelp

Skrevet

noen flere ideer? stefaren min snakket noe om at bensinpumpa kunne tatt kvelden? men han visste ikke helt hvor den ligger hen på bmw'er. noen som kan hjelpe?

Skrevet

om det ikke gikk å trille igang, får den ikke gnist eller benzin. Jeg antar du har hatt tenninga i pos. 2? forøvrig lyser batterisymbolet i dash helt til du har startet. lyste det mens du kjørte er det noe annet, prøv startkabler, så ser du hva du mangler

Skrevet

Er bilen tom for strøm da? eller lyser bare batteri lampa? Dersom det er bensinpumpa som er gåen så skal det jo være strøm på bilen fordi. Dersom ikke noe elektrisk fungerer så må du prøve med startkabler som det sies her, men er rart at et batteri skal tappe seg kun etter en kort tur inn på ikea.

Skrevet

Sikkert kjørt med ødelakt dynamo en stund så har batterie tapet seg helt,det første man gjør er å prøve start kabler da,rart dere ikke prøvde det på Ikea før dere begynte å taue bilen,altid smart å ha start kabler

Skrevet

tusen takk for all hjelp som blir tilbudt:)

j.hofstad : jeg ringer deg visst vi ikke får det til i dag:)

vi prøvde ikke startkabler på ikea fordi vi hadde ikke med oss og de vi spurte hadde heller ikke startkabler, men stefaren min sa det ikke var vits med startkabler da motoren drog rundt å det var ikke noe galt med batteriet:S

Skrevet

Så du har strøm på bilen altså? Da tror jeg det er mange som har missforstått her :P

Da ville jeg sjekka om det kommer gnist og bensin. Du "halverer" mulige feilkilder ved slå fast hvilken av disse to du mengler.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive

×
×
  • Opprett ny...