Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Bolt nr 3 på bilde sitter noe fantastisk hard. Har fått av mutteren uten at bolten gikk rundt. Har fått løsna og skrudd bolten litt ut, men det skal da ikke være gjenger i selve spindelen?

skal se om jeg ikke kan få skrudd den ut med en muttertrekker seinere idag, men det skal vel strengt tatt ikke være nødvendig?

Råd og tips?

75dltw4mwf0u3okq435d.jpg

Skrevet

Ville ikkje brukt muttertrekker viss den sitter fast da den lett kan knekke.

Bruk heller skralle eller latmannsarm,saus den godt inn med rustløser o.l,om nødvendig eventuelt varm opp huset der bolten står i(obs på lageret og anna som ikkje tåler overstadig varme godt)og prøv å beveg den litt fra side til side,bevegelsen til bolten vil øke etterhvert og tilslutt er den oppmoa nok til å få den ut.

Skrevet

Fant da ut at kronidiotene som monterte forige gang har bruk locktight av typen hvit på bolten FØR den ble satt inn i spindelen. Det er jo flust med ting som ikke skal bli varmt (hjullager, bremseslager, ABS ledning div foringer) så varmluft eller åpen flamme er uaktuelt. Loddebolt brant bort der den kom til, men selv etter å ha løsnet armen til stabstaget når jeg ikke lang nok inn.

Så er det noe guffe som løsner locktight produkter?

Skrevet

Loctite hefter best under press. press i gjenger f.eks. Er noe slingringsmonn i bolthullet, så vil nå tro du skal klare å få løsnet det sakte men sikkert med mutteren entret på ett pa tre gjenger, for så og slå på mutter.

Kan og få loctiten til å løsne ved og f.eks banke inn ei kile o.l i det slissede sporet (på baksiden) som boltene presser sammen, for at det skal klemme rundt demperhus.

Muligens begge løsningene i sammen : )

Minnes og huske at det er noe enkelt og greit som løser opp loctite produkter relativt smertefritt. Men kommer ikke på hva det er.. Noen andre? : )

Skrevet

Ikke nivåreg.

Venstre side (der skruehode er) er løst så en kile vil ikke hjelpe. Banke har _ingen_ effekt forsett ifra at det som det bankes på blir ødelagt. Dette sitter virkelig godt..

Skrevet

Drilla 5,5 mm hull i senter av bolten og stakk en dor inn. 3-4 kontante slag og bolten lot seg sakte men sikkert skru ut. Bolten nå ut som en EU banan og hvordan det har gått til lurer jeg fælt på.. lukter muttertrekker på full guffe fra sist gang dempere ble bytta...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...