Gå til innhold

hvordan bygge et billig og morsomt e30 turbobygg?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er ganske så fersk på dette området, men har alltid vært stor fan av e30, og suget er stort etter en e30 med sekser og pustehjelp :)

Har sitti å lest gjennom utallige sider med prosjekt tråder, og blir utrolig inspirert, spesielt av tråden til Andii2k7, som er noe ala det jeg tenker meg.

Har hatt noen e30 før, blant annet var førstebilen en e30 316, ikke noe å hoppe i taket for, men var utrolig artig bil faktisk. Etter dette har det blitt mye forskjellige biler, men drømmen om turboladet e30 har alltid vært der. Og nå begynner da dette suget etter et lite langtidsprosjekt å ta overhånd ;)

Hvordan anbefaler folk å starte på et slikt prosjekt?

Tanken min er å kjøpe en m20b25 motor og jobb meg utifra det og kjøpe bilen senere når motoren begynner å se komplett ut.

Har sett litt på det turbokitet til a-dekk. Hvordan er dette?

Hvis det blir å gå for det e a-dekk kitet, hva burde jeg kjøpe i tillegg?

Hva burde gjøres inni motoren, holder det med original innmat og kanskje en MLS pakning?

Tips og råd mottas med stor takk :)

Og takker for all inspirasjon som er i alle prosjekttådene her :)

Skrevet
Ikke noe somhelst slemt ment, men billig, holdbart og bra er ikke lett å få til. :? Been there, done that.

Det er jeg klar over, kan vel oversette billig til billigst.. hehe

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...