Gå til innhold

Anbefalte innlegg

  • Svar 187
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

Enig i det, vurderte M5 motor lenge. Men jeg må gå etter et budsjett i en litt lavere skala, derfor blir det sånn i første omgang. Blir jeg veldig skuffa, tar jeg av toppen, bytter alle lagera i motorn, bytter ut rådene og dreier ned stempla. Så er den brått klar for 418 hester. og da tror jeg ikke det er så langt unna prisen på en m5 motor.

Skrevet

Jeg monterte Alpina ekstra tank i min E30M3 i sommer. 35l ekstra bensin.. Genialt når man skal kjøre langt. :D

Tanken er av alu og veier et par kilo tom.

Nå kan jeg få med meg 90L bensin. :D

Alpina leverte den kun til vanlig E30, ikke til M3 siden den har en liten ekstra tank(15L) ifra før.

tdt8l61zta35xfn47kqn.jpg

Skal ligge et trekk over den også. Samme som side veggene, men fant ikke bilde jeg tok når det var lagt på, men det ser slik ut. Fant et bilder på nettet.

6ihac0e6xrk9v0rnbo9h.jpg

Skrevet
Åjsann. Den har jeg ikke sett før faktisk. Kjekt å ha er det noe som heter, spesielt hvis man skal en tur til Tyskland f.eks. :)

Er det. Jeg hadde full tank(90l) i kristiansand og fylte bare bensin en gang på vei til nurburgring og det var i Hamburg. Angrer ikke på at jeg monterte den.:-)

Skrevet
Bilder kommer gutter, ta det helt med ro :)

Det er 260mm ja. Det er sånn passe sjukt. Men det rattet koster flesk. mellom 3 og 4000.

Hvor var det du kjøpte det da :) ? 260mm? er veldig lite da :) 10 toms ratt ? bilder montert i bilen din :) ?

Skrevet
Bilder kommer gutter, ta det helt med ro :)

Det er 260mm ja. Det er sånn passe sjukt. Men det rattet koster flesk. mellom 3 og 4000.

Hvor var det du kjøpte det da :) ? 260mm? er veldig lite da :) 10 toms ratt ? bilder montert i bilen din :) ?

Jeg kjøpte det på koed :) 260mm mener jeg å huske, 10mm mindre enn m-tech 2. Har ikke montert det i bilen enda. Blir det siste jeg gjør, å montere interiørdetaljer.

Skrevet
følger med her jeg, gleder meg til og se denne som en B6 ;)

Ja ikke sant :) Håper jeg får litt ut av motorn og. Jeg har motronic som er mappa hos trimchip.com til den. Chipen skal kunne gi 234 hester hvis motorn er optimal i orginal tilstand. Så håper jeg på ytligere 20 hester med grenrør og en ny kamaksel.

Skrevet

254 hk? Jøsses, det var endel...

husk at Alpina tok ut 245hk i B9en med rimelig omfattende inngrep, og klarte å hente ut hele 261hk i B6 3.5 uten kat. Og de gutta vet hva de driver med vil jeg tro. Så du skal være vel være maks heldig hvis du klarer å få ut 254hk.

Men for all del, motoren har potensiale den, og for alt jeg vet så har kanskje Alpina "bremset" ned på hestene for å få en mer driftssikker motor totalt sett...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive

×
×
  • Opprett ny...