Rayb Skrevet August 21, 2009 Skrevet August 21, 2009 Hei Folkens Selger min en uke gamle 4,8dl alu.catchtank med slanger, festebrakket, nivåmåler, og klemmer. Denne har tre inn/ut løp, men hullet i bunn har 1/4" rør gjenger og kan dermed plugges hvis det passer bedre for "ditt" oppsett. Denne koster ny 737 kr. hos GsBildeler! Det følger også med et K&N åndefilter (veivhusfilter) som koster 330 kr. hos kollevold. (Dele nr: KN62-1110) Selges samlet for 600 kr.
Howrd Skrevet September 1, 2009 Skrevet September 1, 2009 ser jo lekkert ut da Skal begynne med turbobygg snart nå, men har ikke helt teorien på plass. så om du kunne forklart hva tanken i prinsipp brukes til? er det en buffer på en måte, for olja til motoren?
Rayb Skrevet September 1, 2009 Forfatter Skrevet September 1, 2009 En catchtank er til utlufting av oljedamp fra motoren, slik at dampen ikke går inn i forbrenningen men ut i fri luft. På den måten får du en renere forbrenning og mer futt i bilen Ofte brukt i forbindelse med turbo eller kompressor motorer, men kan også brukes uten det.
Howrd Skrevet September 1, 2009 Skrevet September 1, 2009 En catchtank er til utlufting av oljedamp fra motoren, slik at dampen ikke går inn i forbrenningen men ut i fri luft. På den måten får du en renere forbrenning og mer futt i bilen Ofte brukt i forbindelse med turbo eller kompressor motorer, men kan også brukes uten det. Ah Blir ikke jeg skal begynne å kjøpe enda da, mye chassi-arbeid igjen. så du må ha lykke til med salget
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå