320it Skrevet September 15, 2009 Skrevet September 15, 2009 Har tenkt litt på å sette inn raka rør på m3, istede for kat. Men så kom jeg plutselig over denne tråden: http://www.pure-pf.com/phpBB2/viewtopic.php?t=37246 Her er det en som har hatt bilen i benk, og påstår at han tapte 30! hk på å sette inn raka rør... er det mulig?
oddis Skrevet September 15, 2009 Skrevet September 15, 2009 Motoren får ikke det mottrykket den skal ha med raka rør.
320it Skrevet September 15, 2009 Forfatter Skrevet September 15, 2009 trodde ikke 4 takter skulle ha mottrykk. så orginal er best eller?
Rotax8 Skrevet September 16, 2009 Skrevet September 16, 2009 sett på en heftig bakpotte så får du grom lyd:)
oddis Skrevet September 16, 2009 Skrevet September 16, 2009 Det er mange som praktiserer å brenne ut katalysatorinnmaten, eller erstatte den med lyddempere i samme dimensjon. Katalysator bruker normalt å holde unna noen hk.
320it Skrevet September 16, 2009 Forfatter Skrevet September 16, 2009 sett på en heftig bakpotte så får du grom lyd:) har effektpotte, men tror ikke det har så mye å si for effekten. er effekt jeg er ute etter.
Robbi3 Skrevet September 17, 2009 Skrevet September 17, 2009 Har du ikke riktig trykk taper du hester rett og slett.. Og dersom du skal leke deg frem så må du remappe hjernen.. Det er da man får ut effektene
LianLi Skrevet September 17, 2009 Skrevet September 17, 2009 PÅ Supersprint sine sider så tjener man ca 3 hk på en M3 ved æ bytte ut cat-delen med et slikt X-rør i steden. Tror ikke mottrykket skal ha noe å si altså.
Robbi3 Skrevet September 17, 2009 Skrevet September 17, 2009 3hk peak? Eller 3hk konstant? Det er forskjell på dette. 3hk kan være et tall de gir fra et visst ideell forhold..
Impreza RX Skrevet September 17, 2009 Skrevet September 17, 2009 Har du ikke riktig trykk taper du hester rett og slett..Og dersom du skal leke deg frem så må du remappe hjernen.. Det er da man får ut effektene Har Carbon insug og Dyno Chip på min M3. Målt til 316Hk av tidligere eier.
-Erik- Skrevet September 17, 2009 Skrevet September 17, 2009 Er det snakk om å bytte hele anlegget til rake rør, eller bare bytte ut cattene med 2 rør? For å miste 30hp av å kun bytte 30cm rør høres litt rart ut.
Øyvind L. Skrevet September 17, 2009 Skrevet September 17, 2009 Er jo ikke noe nytt at det er vanskelig og dyrt å få ut mere hk av S motorene.. Å tro på det som står på sidene til firmaer som skal selge tuning deler er ganske naivt vil jeg si. De skal selge og det er ingen som gidder kjøpe deler som gir 0 eller minus hker, det sier seg selv. At carbon boks ikke gir ekstra hk alene er heller ikke noe nytt, men lyden man får i en S50 med carbonboks er verdt hver krone. På med kvasse kammer, større dyser og datasprut uten vanos da kommer hkene. Er også viktig å ikke stole på tallene man får ifra rullefeltet til de som selger tuning deler. Rullefelt som man kjører bilen oppå ruller som ligger i gulvet blir aldri riktig. Man må sette bilen i benk der man kobler seg rett på navet. Da blir det mere riktig.
-Erik- Skrevet September 17, 2009 Skrevet September 17, 2009 At carbon boks ikke gir ekstra hk alene er heller ikke noe nytt, men lyden man får i en S50 med carbonboks er verdt hver krone. Hva koster det? Link? Sorry OT!
Øyvind L. Skrevet September 18, 2009 Skrevet September 18, 2009 At carbon boks ikke gir ekstra hk alene er heller ikke noe nytt, men lyden man får i en S50 med carbonboks er verdt hver krone. Hva koster det? Link? Sorry OT! Sjekke med Raymond her. http://www.bmwccn.no/nor/kapittel3/kjop ... x?Id=12305 Tipper en plass mellom 10 og 15000kr for en slik boks.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå