NiklasJa Skrevet September 22, 2009 Skrevet September 22, 2009 S38B38 med ledningsnett og girkasse selges for en venn. Bånnpannen er defekt. Motoren er komplett men ikke i 100% teknisk stand. Burde hatt en overhaling. Kr 20.000 ved rask avgjørelse eller bud. For utfyllende informasjon ring Jan Marius på: 99590045 Mvh Niklas
Ghstrider Skrevet September 23, 2009 Skrevet September 23, 2009 hvor er det han kompisen din holder til? km stand?
NiklasJa Skrevet September 23, 2009 Forfatter Skrevet September 23, 2009 Hei. Motoren står i min garasje. Den ligger i Ski, 15 min sør for Oslo. Jeg mener å huske at den hadde gått litt over 150.000. Men er mulig jeg husker feil.
NiklasJa Skrevet September 24, 2009 Forfatter Skrevet September 24, 2009 Bumper denne. Dette er en billig motor
Rune B. Skrevet September 24, 2009 Skrevet September 24, 2009 Bumper denne.Dette er en billig motor At det er veldig billig kan vel diskuteres. Hvis en slik motor må overhales ryker man fort på 40-60 tusen. Er den i ok stand uten oljeforbruk og utslitte coiler, reg kjede osv så er det billig. Men ikke hvis den trenger en overhaling.
rakett Skrevet September 24, 2009 Skrevet September 24, 2009 er det jeg er redd for å. Spesiellt siden 3.8 blokka er kjent for å sprekke opp også. Og når man ikke får hørt motoren kjøre, er det hvertfall et must å plukke av bunnpanna og ta en titt på rådelagrene... Komptest hadde også gjort seg siden det er 3,8 motoren det er snakk om Å kjøpe en sånn motor uten å ane tilstand er mildt sagt risky business. Tenke, tenke.
NiklasJa Skrevet September 24, 2009 Forfatter Skrevet September 24, 2009 Ok, skjønner at ting kanskje blir litt vagt. Grunnen til at den selges er at den står på en pall i min garasje og jeg må ha plass til min egen bil til vinteren. Planen var egentlig at eier skulle putte denne i egen bil. Men han fikk seg aldri noen BMW. Snakket med selger og ble enig om at prisen kanskje var litt optimistisk. Kan gå for 15.000 ved rask avgjørelse. Motor er komplett med ledningsnett og girkasse. Dette må fikses med motor: Bunnpanne knust. Ventiler er slitte trenger trolig nye. Toppen burde hatt en overhaling. Bunndel må kontrolleres. Skal være ok. Trenger ikke å hones. Han som selger motor er mekaniker og fikse motor for kr 15.000. Dvs. 30.000 totalt. Da skal den være "strøken"
Kristian Skrevet September 25, 2009 Skrevet September 25, 2009 årsmod? 5 trinns eller 6 trinns kasse? tilstand på girkasse?
endre88 Skrevet September 25, 2009 Skrevet September 25, 2009 hiv opp noen bilder då ;P kan du skru av topp dekselet og ta noen bilder der og ?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå