Thewiz Skrevet September 26, 2009 Skrevet September 26, 2009 Hei, fikk en BMW 316i Compact billig av en bekjent, så jeg slo til. Tenkte det var en grei oppgradering fra min Opel Vectra 93'. Bilen er en 97 modell, har et elektrisk soltak som ekstrautstyr. På denne er det da antispinn / traction control, men er det ikke mulig å skru av denne? Altså, jeg kan ikke finne "knappen" hvor jeg skrur av antispinnen. Betyr dette rett og slett at det IKKE går ann å slå av? Isåfall er det en latterlig bil.
Tam Skrevet September 26, 2009 Skrevet September 26, 2009 Du bør da ha en knapp det står ASC på. Er du sikker på at du hat antispinn på denne?
Hans Wilhelm Skrevet September 26, 2009 Skrevet September 26, 2009 Grønn avlang knapp til venstre for rattet, omtrent på høyde med kneet ditt kanskje?
ehrnst Skrevet September 26, 2009 Skrevet September 26, 2009 hmmm.... asc-knappen pleier å sitte der hvor varmesete knappene er. er vel ikke asc på den tenker jeg
Highway61 Skrevet September 26, 2009 Skrevet September 26, 2009 Ble ikke ASC standardutstyr på faceliften, hvis du har det da? Knappen skal ihvertfall sitte ved siden av varmeseteknappene, foran girspaken.
hagenisse Skrevet September 26, 2009 Skrevet September 26, 2009 Nå må dere som ikke har compact slutte å forvirre!
Hans Wilhelm Skrevet September 26, 2009 Skrevet September 26, 2009 Nå må dere som ikke har compact slutte å forvirre!
Highway61 Skrevet September 27, 2009 Skrevet September 27, 2009 Nå må dere som ikke har compact slutte å forvirre! Blir ikke mindre forvirra av den kommentaren! ASC-knappern på en compact sitter på venstre side av rattet?
Hans Wilhelm Skrevet September 27, 2009 Skrevet September 27, 2009 Nå må dere som ikke har compact slutte å forvirre! Blir ikke mindre forvirra av den kommentaren! ASC-knappern på en compact sitter på venstre side av rattet? På min 98 mod sitter den ihvertfal der.
Thewiz Skrevet September 27, 2009 Forfatter Skrevet September 27, 2009 Er rimelig sikker på at det er antispinn på den, da jeg mener jeg så en gul trekant på dash når jeg la meg litt hardt over i en sving ^^, Skal ta å ta en nærmere titt på bilen i morgen, så får jeg se om jeg finner noe knapp, hvis ikke er vel eneste muligenheten for å koble det ut å trekke ut sikringen, men da går vel noe annet elektronikk bort og.
Thewiz Skrevet September 28, 2009 Forfatter Skrevet September 28, 2009 Fant faen meg ut at jeg ikke har antispinn på bmwen. Såvidt jeg vet når man vrir om tenninga i en bmw med antispinn, skal den gule trekanten lyse for å indikere at instrumentpanelet virker. Ingen trekant kommer opp i mitt dash. Testet med en annen bmw med antispinn, og den kom fram ved tenning. God research her i gården skjønner dere takk for hjelpen uansett
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå