Gå til innhold

Luftmengdemåler problemer !


Anbefalte innlegg

Skrevet

Luftmengde problemer. Der hvor de to slangene som fører luft og olje i motoren skal sitte er det disse spekkene som vises på bildet under.

uag9wg4kziiq1rbt0fu2.jpg

a31wuluchynvjfuesdyu.jpg

lh933dhx5jn09ok83e8j.jpg

Og hovedpumpen som går fra luftmengde målere og inn til motoren er teipet på grunn av sprekk eller noe. (tidligere eier). Kan dette være problemet til at bilen fusker noen ganger? Og ikke vil reagere når jeg presser inn gass pedalen? :(

Skrevet

ligna mye på en luftmassemåler det der, vist det er det så prøv å rens de trådene inni der med stargass,så spray startgass rett på de,

og tar jeg ikke feil er vell tomgangsregulatoren imellom insuget og LMM også, prøv å ta ut den å rens denne også med startgass.

men for all del så kan det være de sprekkene som har skylden til problemet ditt også :)

Skrevet

er nok en luft masse måler ja, prøv som singda sa, rens trådene, og tomgangsregulatorn, sjekk gjerne om "spjeldet" i tomgangs regulatorn sitter fast=)

men sprekker osv i slanger som har med innsug å gjøre er stort sett ikke bra :P

Skrevet

Den er god, skal prøve å rense tomgangregulatoren og LMM nå snart. Så skal se om det blir noe bedre da. Har bestillt lambdasonde å, så får satt på denne hvis ikke dette med LMM og tomgangsregulator fungerer. :D

Skrevet

Jeg hadde også problemer med belgen som går fra LMM til motor. Sprekk i denne. Anbefaler deg å kjøpe ny hvis du merker at turtallet "hopper" når du gir på. Dette er fordi den trekker falskluft :wink: Altså ekstra luft til motoren, da blir det feil blanding!

Lykke til!

Skrevet

jeg har ikke fått muligheten til å kjøpe en ny en, men sveiset bare den gamle og teipet den med sterk teip, funket fint nå. Men nå prøver jeg å finne tomgangsregulatoren. Sliter ;P noe anelse?

Skrevet

Mhm, men har bare tenkt å rense tomgangsregulatoren. Turtallet mitt ligger på 0.4 ved tomgang. Så skal få prøve å byttet ut lambdasonden. Tror det skal hjelpe. Og rense tomgangsregulatoren med start gass.

Men hva tenkte du på med filter etter LMM? :?

Skrevet

Jeg tror fortsatt at grunnen er gåen gummibelg. Tipper med 90% sannsynlighet at det kan være dette. Start med å bytte det billigste først :D

Kan jo også hende at lambda er gåen. Og hvis pila på bensinforbruket ikke forsvinner over 3 L, er det nok noe galt med en av sensorene som skal si ifra hvilke mengder som skal inn av luft eller bensin.

Det jeg mente med "filter" var kanskje dårlig formulert av meg. :wink: Belgen etter LMM er jo teipet, men hvis disse teipbitene ikke sitter godt fast kan de løsne og bli dratt inn i motoren. Tror ikke motoren blir så glad da! Hadde det vært filter etter LMM ville jo ikke disse bli dratt inn, men stoppet i filteret. Kort sagt: Bare pass på at teipen ikke blir borte :D

Skrevet

Stemmer det :) Men da skal jeg få tatt meg en tur til gs så snart det er muig. Han mannen bak disken sist jeg var der antok en slik kostet 600 - 700 kr. Men kunne ikke finne etsakt pris på grunn av problemer med nettet. :)

Skrevet

På nettsidene deres har de oppgitt 159 kr. Men kan godt hende at dette er feil. Betalte selv 550 for min. Jeg har jo M43B18 motoren. Belgen på denne er noen cm mindre. :wink:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...