Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

Har en m50b20 som jeg har en del trøbbel me.

Først må jeg vel nevne att jeg ikke har lmm eller tomgangsregulator ( vart stjelt når noen hadde det gøy med å plukke deler ifra bilen).

Så viste no att den gikk rart. Startet bilen og såg att coilene gnistret bortsett fra nmr 2 ( nest fremste) så da tenkte jeg att jeg skulle sjekke pluggene, etter å ha skrudd løs coilene så faen jeg endel olje der tennpluggen står, hele pluggen var gjennomvåt av olje, var litt olje på nmr 5 også, men den gnistret fint. ( nest bakerste). Så hva kan vær galt?

takker for svar

Mvh Per-Erik

Skrevet

Er nok ikke så ille. Dette er et typisk problem på BMW M50-familien og skyldes defekt tioodekselpakning. Er en stor pakning+en til hvert plugghull. Skift alle mens du er i gang :wink:

Coil nr 2 er mest sannsynlig defekt og må byttes. Bytt om og se om ptoblemet flytter på seg :wink:

Skrevet

Hei tioodekselpakning, skjønte ikke helt hva du mente? pakningen som ligger ned helt ned med plugghullet? kan også si att toppdeksel pakninga ikke er helt bra

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...