Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei..

Jeg har en BME E34 1993 touring, med motor M50B20.

i fjor sommer, starta den å jage når motoren ble varm, men da kunne jeg slå av tenninga, i fart, og slå på bilen igjen, og det stoppa. I løped av vinteren har den gjort det kansje 1 gang per måned, og det lot seg ordne og slå bilen av og på.

Men nå i det siste, har den begynt å jage konstant, uansett om bilen er kald eller varm, og med en gang bilen skrues på.

Jeg har jo lest litt om dette, og forstått det slik at det kan være 4 konkrete ting? luftmengdemåler defekt, tomgangsregulator, lambda sonde, eller falsk luft.

Men i og med at den gjør det da bilen er kald, kan man stryke lambda sonden av lista, siden den ikke gjør slik før bilen blir varm?

Jeg tenkte å ta en diagnose på BMW i morgen, å se om det er noe som gir feilmelding der.

Hvilken av delene kan det være?

Skrevet

Sjekket for falskluft?

Sjekk innsugsbelgen (den gummien mellom gassspjeld/innsug og lmm)

Inn i denne kommer det også 2 slanger i underkant. Sjekk at disse sitter på plass, samt at det er tett og bra imellom disse.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...