Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg fikk lappen for en måned siden og bilen i forrige uke, så er ikke så rart at du ikke har sett meg. Har kjørt rundt i mammas V70 til nå. Men er bare å hilse på hvis du skulle treffe på meg.

Tror forresten jeg så bilen din utenfor den nye remaen for ikke så lenge siden.

  • 2 weeks later...
Skrevet

På torsdag forrige uke fikk jeg nye mansjetter til gir og håndbrekk. Fikk montert dem sånn tålig i helgen men ble ikke helt fornøyd, så kommer nok til å gjøre det på nytt.

På fredag lå den ei eske fra GS bildeler på det lokale postkontoret. Oppi den lå det nye bremseklosser fremme og bak, nytt oljefilter, bremsepasta og to sensorer til bremseklossene. Hadde bestilt fire sensorer (to fremme og to bak), så de må ha pakket litt feil. Prøvde å ringe dem, men da hadde dem stengt sentralbordet for et minutt siden. Fikk tak i dem i dag, så nå venter jeg på to nye bremseklossensorer.

Noe annet rart som skjedde i helgen, to ganger faktisk, var at jeg ikke fikk start på bilen. Jeg vrir om nøkkelen, men motoren står bare å kinner uten å starte. Begge gangene startet den når jeg prøvde igjen 30 sekunder senere. Noen som har vært borti dette før?

  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg har glemt vekk denne tråden litt, men det har ikke skjedd så mye, så er ikke å mye å skrive heller. Har byttet olje og oljefilter. Kjøpte Castrol 15w-40 på Europris til 50,- literen, satser på at det skal holde.

Ellers har jeg gjort tre forsøk på å bytte bremseklosser, men klarer ikke å oppdrive 7mm umbraco. Så må nok på butikken og se.

Det største som har skjedd var i dag. Jeg kjørte på en dårlig grusvei og plutselig var alt veigrep borte. Klarte ikke å rette den opp og endte dermed i en bekk. Fikk til slutt tak i traktor og fikk dratt den opp og det så ikke veldig pent ut. Bilder sier mer enn ord, så dere får vurdere selv. Vurderer sterkt å bare hive på M-fanger og nye lykter med en gang.

dnxgrmfqhmivqwxarr0z.jpg

sa86m0qxlyiojcog6rle.jpg

Skrevet

Uff da,dette var kjipt..håper panser ikke tok alt for stor skade,men er jo en grei måte å oppgradere til M styling/96-97 grill å Angel Eyes,selv om det ikke altid passer til lommeboka :/

Skrevet

Har 320i e36 jeg også og har nå begynt med det samme problemet. Avogtil kan jeg stå å forsøke å starte bilen sikkert 10 ganger men den bare kinner, men for det meste så starter den med en gang.

Skrevet
Har 320i e36 jeg også og har nå begynt med det samme problemet. Avogtil kan jeg stå å forsøke å starte bilen sikkert 10 ganger men den bare kinner, men for det meste så starter den med en gang.

Sjekk innslaget på startmotor..

Skrevet

Ellers fikk jeg nye frontlykter og foringer til stab staget forran fra GS på fredag. Desverre hadde de gitt meg feil foringer, så måtte ta en telefon til dem i dag. Det ordnet seg raskt, men er tredje gangen det er noe, på de to gangene jeg har brukt dem..

Lyktene jeg kjøpte var disse: http://nettbutikk.gsbildeler.no/openIma ... /35155.jpg

Har ikke helt bestemt meg for om de var fine eller ikke, men de får funke inntill videre.

Skrevet

Kan jeg spørre hvordan du koblet dem opp, slik at Angel Eyes-ene virket? Det er tre røde og tre sorte ledninger som kommer ut under, men finner ikke ut hvordan de skal kobles..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...