Jump to content

Recommended Posts

Posted

hei, fikk problemer med bensinpumpa etter at batteriet ble flatt, ladet opp batteriet igjen men etter dette kunne jeg kjinne bilen men bensinpumpa fikk ikke strøm. Hva kan være problemet?

Fant ikke problemet så la opp nye strøm frå teningslåsen til bensinpumpa men da gikk bensinpumpa etter 5min kjøring.

Kan det bare være at bensinpumpa var dårlig ellar ble det feil å ta strøm frå teningslåsen? :roll:

Posted

Det er veldig feil å legge strøm til bensinpumpa fra tenninga. Når du da krasjer bilen og ligger fastklemt på taket og motorrommet begynner å brenne så vil bensinpumpa gledelig pumpe mange liter fersk 98 rett på bålet.

Strømmen til bensinpumpa kommer fra bensinpumperele som også har en sikring du kan sjekke. Strømmen til bensinpumpereleet blir styrt av hjernen til motoren. Når du setter på tenninga skal ikke bensinpumpa gå konstant, men når du kjinner vil signal fra veivsensoren om at motoren går rundt gå til hjernen som deretter gir strøm til dyser, coil og bensinpume. Er veivsensor defekt vil ikke bensinpumpa gå.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...