Brian Skrevet September 20, 2010 Skrevet September 20, 2010 Hei Har forferdelig dårlige googleskills, så finner ikke igjen trådene jeg leste om dette tidligere. Tingen er at jeg har en M50b20 blokk med o-ringer som skal trekkes til med ARP bolter. Er det vanlig å ta dette i flere steg med pauser, eller er det bare å dra på opp til gitt moment? Mener å huske det var 89lbs eller noe lignende som sto. Tilsvarer vel rundt 120nm tror jeg, stemmer vel dette? Noen andre tips som kan være lurt å tenke på?
Dan327t Skrevet September 20, 2010 Skrevet September 20, 2010 jeg dro mine i 3 omganger, men det var med pyramidering. men jeg dro bare 82nm som jeg fikk beskjed om av ppf...
Brian Skrevet September 20, 2010 Forfatter Skrevet September 20, 2010 Var noe slikt jeg tenkte. Trenger jeg å vente lenge mellom hver gang, eller er det bare å begynne på nr 1 rett etterpå? Synes å huske å ha lest en eller annen plass at det var anbefalt å vente mellom hver gang.
MotorViagra Skrevet September 20, 2010 Skrevet September 20, 2010 Var noe slikt jeg tenkte. Trenger jeg å vente lenge mellom hver gang, eller er det bare å begynne på nr 1 rett etterpå? Synes å huske å ha lest en eller annen plass at det var anbefalt å vente mellom hver gang. Er bare med MLS paking man skal vente mellom hver gang. Orginal paknig er det bare å dra til
Brian Skrevet September 20, 2010 Forfatter Skrevet September 20, 2010 ok, satser på dette. Har bare et kjapt spørsmål ang kammene. Toppen tok jeg av gamlemotoren i tdc, og satte nyblokka i tdc nå og slengte på kjedene. Skal vel stemme da? De tappene på kammene peker oppover mot hverandre på syl 6 nå, men det stemmer vel når motoren dreies en runde til? Vil bare være helt sikker, selv om jeg er ganske sikker. Dyrt å ødelegge ventiler
Brian Skrevet September 20, 2010 Forfatter Skrevet September 20, 2010 En ting til, hva i huleste kan jeg bruke på boltene? Er 12mm tolvkant. Er så fittetrangt at jeg blir gal, kommer ikke til skikkelig med noenting. Gikk akkurat når jeg tok av de gamle strekkboltene siden de hadde et litt mindre hode. Men de nye er helt håpløse.
MotorViagra Skrevet September 20, 2010 Skrevet September 20, 2010 En ting til, hva i huleste kan jeg bruke på boltene? Er 12mm tolvkant. Er så fittetrangt at jeg blir gal, kommer ikke til skikkelig med noenting. Gikk akkurat når jeg tok av de gamle strekkboltene siden de hadde et litt mindre hode. Men de nye er helt håpløse. Du må ta av kammene for å dra til ARP. Kansje mulig noe verktøy går i mellom, men jeg har ikke funnet noe ennå.
MotorViagra Skrevet September 20, 2010 Skrevet September 20, 2010 ok, satser på dette. Har bare et kjapt spørsmål ang kammene. Toppen tok jeg av gamlemotoren i tdc, og satte nyblokka i tdc nå og slengte på kjedene. Skal vel stemme da? De tappene på kammene peker oppover mot hverandre på syl 6 nå, men det stemmer vel når motoren dreies en runde til? Vil bare være helt sikker, selv om jeg er ganske sikker. Dyrt å ødelegge ventiler Om du har tatt av denne i tdc, hjelper ikke noe. Du må time dette på nytt, kammen står i spenn og vill flytte seg litt når kjede ikke står på. Det stemmer at kammene skal peke mot hverandre. Men legg et flattjern over kammene i bakkant. Når dette flattjernet ligger 100% plant over begge så er den riktig. Når du har strammet alt, dra motoren rundt for hånd å se om alt stemmer igjen.
Brian Skrevet September 20, 2010 Forfatter Skrevet September 20, 2010 Hmm, var det jeg var redd for. Får bare begynne å skru av, og håpe de ikke knekker. Var ikke langt unna med nedpussa kopp, men fortsatt ikke nært nok.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå