Peak Skrevet September 23, 2010 Skrevet September 23, 2010 Hei, som tittel sier, får puttet inn nøkkelen, men ikke vridd om. Har tittet litt på det selv, men blir for mørkt og ser ikke hva som er feil. Noen som har en idé? Har også senkefjører foran og bak, bilen blir litt lav, men skal brukes litt i vinter, noen som har en idé til hva jeg kan bruke? "ikke justerbart senkesett" kikket i biltema katalogen og så det var noe man kunne putte i mellom fjærene for å "heise" bilen litt, noen som har prøvd?
kasper Skrevet September 24, 2010 Skrevet September 24, 2010 Hei du! Opplevde i fjor høst/vinter at nøkkelen satt bom fast, ikke sjangs å vri den rundt. Gikk bare ut og inn. Det jeg gjorde var å pøse på med låsolje og herjet litt fram og tilbake og vridde holdt på i noen minutter. Kom mye sort guffe ut. Litt etter litt gikk den mer og mer å vri frem og tilabke. Tilslutt var den i orden Vet ikke om den var kilt i skitt og møkk, frosset eller begge deler. Mistenker at den er litt sensitiv for vegsalt og annet snacks hvis den ikke blir smørt jevnlig. Det er kanskje ikke tilfellet hos deg, men kan være lurt å prøve før du evt. bruker penger på noen nye deler.
Peak Skrevet September 24, 2010 Forfatter Skrevet September 24, 2010 Hei du!Opplevde i fjor høst/vinter at nøkkelen satt bom fast, ikke sjangs å vri den rundt. Gikk bare ut og inn. Det jeg gjorde var å pøse på med låsolje og herjet litt fram og tilbake og vridde holdt på i noen minutter. Kom mye sort guffe ut. Litt etter litt gikk den mer og mer å vri frem og tilabke. Tilslutt var den i orden Vet ikke om den var kilt i skitt og møkk, frosset eller begge deler. Mistenker at den er litt sensitiv for vegsalt og annet snacks hvis den ikke blir smørt jevnlig. Det er kanskje ikke tilfellet hos deg, men kan være lurt å prøve før du evt. bruker penger på noen nye deler. skal ta en titt på det på søndag, takker for svar:) kommer med tilbakemelding om det gikk!
Peak Skrevet September 26, 2010 Forfatter Skrevet September 26, 2010 Prøvde det du sa, over natten, og pøste på med låsolje! men gikk ikke :/ men bare bare en "splint" som hadde hoppet av, så nå er den i orden! men takker for svar sjef.
Dekkbrenneren Skrevet September 26, 2010 Skrevet September 26, 2010 hadde også noe helvettes greie med det der... tok 13mm bor på drillen å borra ut haile driden. Men har jeg ikke lås :S
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå