Gå til innhold

Smelle lyd fra motor? Bmw e34 520i M50


Anbefalte innlegg

Skrevet

Lurte på om noen av dere vet hva den lyden som kommer kan være.

Hvis jeg kjører sakte og speeder litt sakte så kommer det 2-3 små smell fra motoren?

Merket ikke lyden noe serlig når motoren var varm. #-o

Noen ideer? :o

Skrevet

Jeg har koplet ut lmm'en da denne er gåen og får da samme symptomene. smeller litt i innsuget når motoren er kald, men gir seg når jeg har driftstemperatur. min går også naturligvis meget ruskete på tomgang, uavhengig av temperatur. kanskje ta en diagnose feks? :)

Skrevet

Var ute å prøvde bilen litt i dag. Da jeg begynte å kjøre så kom det ingen lyder, men etter ca 10 min kom det et par smell. Jeg prøvde å lokalisere hvor lyden kom fra mens jeg kjørte og det kunne høre ut som det var venstre siden forann. prøvde å ta ut kontakten til lmm mens bilen gikk på tomgang og da dauet den nesten og begynte å svive greit. Kan vell ikke være lmm som er gåen siden den reagerte når jeg plugget ut?

Men hvertfall så når den smeller så lugger bilen litt og er litt dau. Tar litt tid før den kommer opp på turtall! ?

Høres det ut som det er noe alvorlig eller?

Skrevet

Fant ut av det!! :D

skrudde ut coilene og der lå det 1 liter vann i hver eneste plugghull. kjøpte just bilen så tror nok forrige eier vasket motoren litt for mye ! :P

Blåste reint med trykkluft og sprayet elektro rens og vips så gikk den fint igjen :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...