dejavu Skrevet Oktober 24, 2010 Skrevet Oktober 24, 2010 Vil det alltid være en bestemt rulleretning på dekk? Finner ingen merking på vinterhjula mine,som viser hva som er riktig
Morty999 Skrevet Oktober 24, 2010 Skrevet Oktober 24, 2010 står det ingen ting så er det samma hvor du setter de.. åssen dekk forøvrig ?
E30 Ole Skrevet Oktober 24, 2010 Skrevet Oktober 24, 2010 Trenger ikke være en bestemt rulleretning, men da er det ofte outside/inside på dekket
Gunnar Skrevet Oktober 24, 2010 Skrevet Oktober 24, 2010 Vinterdekk og asymmetriske sommerdekk pleier sjelden ha rotasjonsretning, men de har som oftest innside og utside. Det var "før" da V-dekk var det hotteste at en hadde rotasjonsretning og dermed måtte ha høyre- og venstredekk.
dejavu Skrevet Oktober 24, 2010 Forfatter Skrevet Oktober 24, 2010 tror det er Nokian grip et eller annet. Standard størrelse. Men takk for svar!
Hansh Skrevet Oktober 24, 2010 Skrevet Oktober 24, 2010 Står pil på om det er retningsbestemt mønster. Vær obs på at piggdekk uansett har godt av å rulle samme vei hvert år for å beholde piggene lengst mulig.
todleif Skrevet Oktober 24, 2010 Skrevet Oktober 24, 2010 Du kan og sjå på mønsteret. Er greit at vannet blir dratt ifra midten av dekket og ut mot sidene. (omvendt er ikkje bra!)
Margido Skrevet Oktober 24, 2010 Skrevet Oktober 24, 2010 Enten er det rotation, in/outside. Hvis dekkene ikke har disse så er det _lurt_ å ha datostemplingen utover.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå