Gå til innhold

Deler til cruise control/tempomat ønskes E36, E38, E39, E46


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har et lite prosjekt på å ettermontere cruisecontrol på en E39 520i -96. Vet at flere av delene går om hverandre med flere modeller (E36, E38, E39, E46) så alt dette trenger ikke være fra en E39. Jeg starter med blanke ark, har bestilt en styremodul, men trenger alt annet: aktuator, wire, braketter, ledningssett, kontrollbrytere (standard ratt) etc.

Skrevet

Har cruisecontrol motor den som drar spjeldet og wire og alt av braketter til denne..... Send pm om int så skal jeg grave det frem til deg det jeg finner :)

Skrevet
Har bryter/hendel med mer fra e36.. dersom det kan brukes?

Har egentlig ikke funnet utav akkurat dette. e39 fikk i 97 styring på rattet, men før dette var det ikke på rattet, og jeg tror det var en hendel tilsvarende e36 - men om det går an å bruke den fra e36 vet jeg ikke enda.

Skrevet
Har bryter/hendel med mer fra e36.. dersom det kan brukes?

Har nå snust litt mer på dette. Cruisecontrol på e39 er stort sett basert på styring fra multifunksjonsratt, som har et "smart" bryterpanel. Hadde ikke tenkt å bytte til multifuksjonsratt. Det finnes/fantes en løsning for tidlig e39 med hendel, men jeg finner ikke mye dokumentasjon.

Hmm, kanskje det er mulig å tenke seg å bruke en cruisecontrol fra e36 på en tidlig e39?

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...