KM85 Skrevet April 1, 2011 Skrevet April 1, 2011 Hallo. Har overhalt motor, satt sammen igjen og timet i forhold til: Problemet var at jeg ikke hadde tilgang til de "spesial" verktøyene han bruker der. Det låseverktøyet til kammene bl.a. Men fikk timet etter beste evne. Etter oppstart, så låter det helt greit på tomgang, men når jeg ruser motoren opp til 1200-2000, så får jeg den lyden som man hører i DENNE videoen: Hva kan være feil? Er det timinga som er feil enda? Dette er en enkelvanos M52B25 motor. Mvh, Kenneth
KM85 Skrevet April 2, 2011 Forfatter Skrevet April 2, 2011 Bump! Skal på verkstedet idag, så kunne trengt litt råd !
JTS77 Skrevet April 2, 2011 Skrevet April 2, 2011 Høres litt ut som rådebank... Men du kan ta av stikket inn til vanos solenoiden å høre om lyden er der da.
KM85 Skrevet April 2, 2011 Forfatter Skrevet April 2, 2011 Ja, ved litt videre feilsøking idag, så høres det ut som det er rådebank. Lyden er VELDIG kraftig under motoren. Det som er merkelig, er jo at den bankinga høres ikke på tomgang, og det er IKKE noe ulyd når motoren er kald. Men så fort den blir varm.. Da banker det løs! Rådebank?
JTS77 Skrevet April 2, 2011 Skrevet April 2, 2011 Ut ifra hva du Ja, ved litt videre feilsøking idag, så høres det ut som det er rådebank. Lyden er VELDIG kraftig under motoren. Det som er merkelig, er jo at den bankinga høres ikke på tomgang, og det er IKKE noe ulyd når motoren er kald. Men så fort den blir varm.. Da banker det løs! Rådebank? Mest sannsynlig rådebank da ja dessverre.. Når motoren blir varm utvider stål seg, og lyden blir mer fremtredende pga av slakke lager/råder. Også bankinga rundt det turtallet eg hører er typisk for rådebank. Hadde samme på min motor. Muligens du klarer å reparere med nye lager. Hva ble egentlig gjort ved overhaling?
janerik171187 Skrevet April 2, 2011 Skrevet April 2, 2011 m52b23 finnes vell forøvrig ikke, er vell en m52b25motor
KM85 Skrevet April 2, 2011 Forfatter Skrevet April 2, 2011 Ut ifra hva du Ja' date=' ved litt videre feilsøking idag, så høres det ut som det er rådebank. Lyden er VELDIG kraftig under motoren. Det som er merkelig, er jo at den bankinga høres ikke på tomgang, og det er IKKE noe ulyd når motoren er kald. Men så fort den blir varm.. Da banker det løs! Rådebank?[/quote'] Mest sannsynlig rådebank da ja dessverre.. Når motoren blir varm utvider stål seg, og lyden blir mer fremtredende pga av slakke lager/råder. Også bankinga rundt det turtallet eg hører er typisk for rådebank. Hadde samme på min motor. Muligens du klarer å reparere med nye lager. Hva ble egentlig gjort ved overhaling? Yess. Har insett at jeg må bite i det sure eplet gitt. Skifta råde- og veivlager + stempelringer i blokka. Så kan hende at det ble gjort noe feil når vi overhalte blokka Er så lenge sia det ble gjort, så husker ikke alt i detalj. Veit du om jeg klarer å ta av bunnpanna uten å heise ut motoren? ORKER ikke den jobben der enda en gang til
KM85 Skrevet April 2, 2011 Forfatter Skrevet April 2, 2011 m52b23 finnes vell forøvrig ikke, er vell en m52b25motor Greit, pirk pirk fiksa på det nå
MotorViagra Skrevet April 2, 2011 Skrevet April 2, 2011 Dette er rein og fin rådebank Ikke vanos dette dessverre..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå