spritmannen91 Skrevet Mai 5, 2011 Skrevet Mai 5, 2011 skal bygge om til turbo på min bmw e46 1998mod 320i har funnet en side som har et ombyggnings kit. http://www.bimmerpartswheels.com/turbo- ... e-1-p-1721 må bla ha eksosmanifold, og noen rør til wastegate'n, det som mangler på kit. hva tror dere om dette??
beyeren Skrevet Mai 5, 2011 Skrevet Mai 5, 2011 Helt greit sett dette, Men det er ikke et "E46 kit" da det ikke er noen av delene som er spessial bygget får bilen. Dette er universaldeler alle sammen! Ville tittet på ebay og funnet et med manifoil da det er den som koster flesk pluss det er samme settene dem selger der til samme pris. Men det mangler også f.eks: catchtank å oljekjøler som også er ganske greit og ha i såfall. Generelt er det et helt greit sett til orginal motor. Men kinaturboen er ikke av den aller beste men fyngerer;)
SweetBMW Skrevet Mai 6, 2011 Skrevet Mai 6, 2011 ta en titt på motorviagra.no også, de har også turbokit til BMW :=)
spritmannen91 Skrevet Mai 7, 2011 Forfatter Skrevet Mai 7, 2011 oki skal se på ebay og på motorviagra.no titte litt rundt
Are. Skrevet Mai 7, 2011 Skrevet Mai 7, 2011 Tror mange som kjøper disse "kit'ene" blir litt skuffet, fordi det eneste som passer rett på er somregel eksosmanifoilden. Resten må du som nevnt over lage/fabrikere selv, og det er mer jobb en det høres ut som. Det blir litt deler utenom kitet også, som koster endel, bla. motorstyring. Men jeg kan skrive under på at kinakitene fungerer når du først får montert de
spritmannen91 Skrevet Juni 6, 2011 Forfatter Skrevet Juni 6, 2011 jaja men hvor er det en billig og bra motorstyring da? og hvordan gjør jeg det fra manifoil/tubo og ut resten av eksos
SweetBMW Skrevet Juni 6, 2011 Skrevet Juni 6, 2011 Egentlig, hvis du må spørre om det så burde du ikke begynne med dette. Billig og bra motorstyring er det ikke noe som heter, men det er det jo Megasquirt da. Men det er dette med VANOS og slikt da som du må blokke av osv.
spritmannen91 Skrevet Juni 8, 2011 Forfatter Skrevet Juni 8, 2011 det er en kompis som bygger det! jeg skal bare skaffe alle dela!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå