hkallestad Skrevet Oktober 17, 2011 Skrevet Oktober 17, 2011 Ser en får kjøpt r134a kit for fylling på klimaanlegg til bil. Ser for meg at trykkmåleren kanskje ikke er nøyatkig nok. Noen som har testa dette selv? Koster 500-1000 kr inkl ferdig gass med olje.
SweetBMW Skrevet Oktober 17, 2011 Skrevet Oktober 17, 2011 Ikke prøvd dette selv, men det er visst ganske vanlig i US og A..... Men den måleren kan være unøyaktig ja, så det er jo noen somd riter seg ut og ødelegger noe. Men altså, tja... bare å prøve. Hvor fikk du kjøpt dette?
rekorden Skrevet Oktober 17, 2011 Skrevet Oktober 17, 2011 Om jeg ikke husker helt feil, fyller en på lavtrykksiden helt til kompressoren kobler inn, så kan en fylle litt til. På AC-systemer her det over og undertrykkføler, så kompressoren skal ikke gå hvis trykket er for lavt eller høyt. Prøvde en gang å etterfylle på en bil der alt fungerte, men trykket på anlegget der gikk over rødmerkingen på det utstyret jeg hadde kjøpt inn. Kan vel si at billige trykkmålere kanskje ikke er de aller beste å stole på... Mener jeg betalte en 2-300,- på ebay ifjor for dette.
hkallestad Skrevet Oktober 17, 2011 Forfatter Skrevet Oktober 17, 2011 Googlet og fant det hos en norsk sjappe, amcar sjappe. I følge spec skal en fylle temmelig nøyaktig på, så en del skeptisk. Kjipt å blåse kompressoren;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå