h0vard Posted November 5, 2011 Posted November 5, 2011 Hei. Sliter med dynamostøy etter montering av ny stereo. Jeg har jordet kabelen i sikkerhetsbelte-feste i midten i baksetet. Er det denne flest folk bruker? Jeg var ikke super grundig når jeg pusset vekk malingen btw.
cmlesinn Posted November 5, 2011 Posted November 5, 2011 Er ikke phono kabelen som har fått strøm da ?
cmlesinn Posted November 5, 2011 Posted November 5, 2011 E gikk på en smell en gang å hadde phono kabelen å strøm kabelen på samme side, eller de kom inntill hverandre å da blei det en støy lyd som fulgte turtalle på bilen
todleif Posted November 5, 2011 Posted November 5, 2011 Eg hadde litt dynamostøy når eg monterte anlegg i min e34. Forsterkeren låg berre løs baki for å teste litt. Da eg monterte forsterkeren skikkeligt og la kablene skikkeligt, so forsvant dynamostøyen. So prøv å dra signalkablene litt annerledes. Mitt problem var nok strøm og signalkabel som var for nært i bagasjerommet. Hugs å koble ifra batteriet før du styre på med koblingane på anlegget
h0vard Posted November 5, 2011 Author Posted November 5, 2011 Sett bakfra og fremover har jeg signalkabel + venstre HT-kabel på venstre side. På høyre side har jeg + strømkabel + høyre HT-kabel. Alt går igjennom på høyre side på bakveggen. Burde jeg hatt signalkabelen gjennom på venstre?
cmlesinn Posted November 5, 2011 Posted November 5, 2011 Burde ha signalkabel å strøm kabel på hver sin side av bilen ja
todleif Posted November 5, 2011 Posted November 5, 2011 Er jo berre å teste med å flytte signalkabel for å sjekke kva som skjer med støyen
KKise Posted November 6, 2011 Posted November 6, 2011 Låner tråden litt, sliter med dynamostøy i min E34 også. Hjelper disse "filtrene" man får kjøpt som skal fjerne dynamostøy ?
S.Hafsmo Posted November 6, 2011 Posted November 6, 2011 Jeg har og dette. Mye av støyen forsvant med litt justering av signalkabel, men mistenker at jording til spiller ikke er god nok. Har ikke hatt tid til å teste den teorien enda. Har testet flere jordingspunkter for forsterker uten å ha merket forskjell. Finnes det ikke en folie eller noe man kan legge mellom signal/strømkabler der disse krysser hverandre bak forsterker for å redusere støy?
KKise Posted November 6, 2011 Posted November 6, 2011 Jeg har prøvd å "wrappe" signalkablene og strømkablene baki hver for seg med aluminiumsfolie, dette gjorde ingen forskjell. Har separert signal og power på hver sin side av bilen, mens baki krysser de hverandre da jeg har forsterkere på begge sider. Skal legge til at støyen min er varierende, den er værst om anlegget har stått å spilt mens motoren er av og jeg starter opp og kjører igjen. Om jeg starter kald bil og "kaldt" anlegg samtidig er støyen nesten ikke der. Man får jo tak i produkter som dette, men fungerer det ? Noen som har prøvd ? http://www.ebay.com/itm/12V-120A-Altern ... 3a6aff5c2f
username Posted November 6, 2011 Posted November 6, 2011 Bensinpumpe sitter på høyre side i bagasjerommet(i gulvet), lurt å legge kabler vekk fra denne. Når du koblet opp anlegget, koblet du til RCA-kabel før du koblet opp strøm?
S.Hafsmo Posted November 7, 2011 Posted November 7, 2011 Bensinpumpe sitter på høyre side i bagasjerommet(i gulvet), lurt å legge kabler vekk fra denne.Når du koblet opp anlegget, koblet du til RCA-kabel før du koblet opp strøm? Interesting.
h0vard Posted November 7, 2011 Author Posted November 7, 2011 Har nå testet litt forskjellig. Tok å koblet meg direkte på forsterkeren med 3.5mm-RCA. Da forsvant dynamostøyen. Støyen stammer altså fra spiller eller signalkabel. Forventer egentlig at det er signalkabelen som er problemet. Den fulgte med Biltema sin HIGH-ENd( ikke rusk ) kabelpakke. Dog ønsker jeg å prøve andre løsninger før jeg går igang med utskifting av denne. Jeg er usikker på om jeg koblet signalkabelen på forsterker før jord. Er fullt mulig det. Er jeg isåfall garantert å ha fått brent jordingsbane? Hva gjør jeg i så tilfelle?
h0vard Posted November 7, 2011 Author Posted November 7, 2011 Nivået på dynamostøyen er forresten rimelig høyt.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now