Spankus Skrevet November 6, 2011 Skrevet November 6, 2011 vurderer å kjøpe ett sett av en på forumet her http://bimmers.no/forum/viewtopic.php?p=2200183#p2200183 Passer dette på min 2001 modell 525D, eller blir det bare pærefeil og drit? Takk for hjelp!!
Dag H Skrevet November 7, 2011 Skrevet November 7, 2011 Det er i alle fall ulovlig, 8000,- i bot om du blir tatt...
Spankus Skrevet November 7, 2011 Forfatter Skrevet November 7, 2011 var ikke så dyrt sist gang jeg blei tatt, 1000kr pr lykt.. men samma det, var ikke dette jeg var ute etter og høre!
Nytern Skrevet November 8, 2011 Skrevet November 8, 2011 Hva skal du med xenon i tåke? Det irriterer oss andre! Skal du gjøre noe tøft, gjør noe som ikke forstyrrer dine medbilister. Skikkelig ugreit å møte biler med xenon i tåke på mørke/våte høstkvelder. Når jeg opplever dette på veier der jeg kan risikere at folk krysser veien blir jeg direkte provosert. Hvordan det er for dere som faktisk kjører bilene med kun park/tåke i mørket aner jeg ikke, men jeg kan aldri i livet tro at dere har tilstrekkelig sikt til å bremse ned i tide hvis noen/noe befinner seg i veien.
Nytern Skrevet November 8, 2011 Skrevet November 8, 2011 Har ingenting imot xenon i nyere biler som har reflektorer beregnet på dette + aut høydereg. Der er det bare velstand!
Amzoch Skrevet November 8, 2011 Skrevet November 8, 2011 Har ikke sansen for xenon i tåkelys heller, Men e det sånn pærevarsel til tåkelys, trudde dei bare var på hovedlysan. E det virkelig 1000,- i bot pr lykt? trudde man fikk bare mangellapp og måtte vises etterpå. Så en E39 med xenon i nær og fjern, vil han få 4K i bot heller regnes det som ei løt så blir bare 2k i bot?
VSO Skrevet November 8, 2011 Skrevet November 8, 2011 har blitt stoppet mange ganger med xenon i alle lysene på.. og har fådd bot 1 gang fordi jeg kun kjørte med kunn tåkelys langs landeveiien når det var bekkmørkt... 2000kr (for feil lysbruk) btw. billigere for xenonkit på vvme.com ... er akkurat samme ballastene og pærene som det der, annen boks er eneste forskjell.
VSO Skrevet November 8, 2011 Skrevet November 8, 2011 og er foresten låv og koble opp xenon i langlys på veldig mange biler lovelig... - En lykt godkjent for halogen i nærlys og fjernlys er Lykt merket: HCR eller HC/R - En lykt godkjent for xenon i både nærlys og fjernlys: DCR eller DC/R - En lykt godkjent for xenon i nærlys og halogen i fjernlys: DCHR eller DC/HR - En lykt godkjent for xenon i fjernlys og halogen i nærlys: HCDR eller HC/DR - En fjernlykt godkjent for halogen: HR - Et nærlys godkjent for halogen: HC - En fjernlykt godkjent for xenon: DR - Et nærlys godkjent for xenon: DC
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå