Gå til innhold

Får nesten start på e36. Trenger tips\hjelp!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Sjekket om der kommer bensin inn til bensinfilteret?

Skrevet

Tok ut bensintrykk regulator nå å tvangskjørte bensin pumpen. Da kom det bensin ut der. Satte den på å prøvde å starte men får fremdeles ikke start. Så da har jeg gnist å bensin kommer helt frem til bensintrykk regulator men får ikke start

Skrevet

I følge BMW her i fjorden så er dette sympromer på kam/veiv sensor:

Veivsensor: Kutter tenning og spenning til bensinpumpen (Pumpa kan gå et par sec for å bygge opp trykk når du slår på tenning, men vil ikke starte når starteren slår inn).

Kamsensor: Kutter tenningen.

Tror ikke du svarte på spørsmålet mitt om den tenner ved startgass... da vet du i alle fall om du har tenning eller ei.

Skrevet

Jeg ga opp og tauet bilen på verksted. Han på verkstedet mente det kunne være reg kjedet. Reg kjedet på e36 skal byttes ved 150 000km påsto han. Så blir spennende å se om verkstedet klarer og finne ut feilen.

  • 1 month later...
Skrevet

Ja, det var en eller flere kabler under baksetet som måtte byttes, de det var noen som var brent. Leverte den til ett polsk verksted som tok 400kr timen så det var ikke lett og forstå hva de forklarte feilen var. Men har iallefall ikke hatt ett problem siden så.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...