kgunther Skrevet April 4, 2012 Skrevet April 4, 2012 Noen som kan fortelle litt om arbeidet rundt å bytte fra automat til manuell kasse på e46 323. Mye arbeid? Hva må byttes, og veit dere ca hvor dyrt det kan være? Planen er å bytte kassa selv.
kgunther Skrevet April 4, 2012 Forfatter Skrevet April 4, 2012 Hva jeg trenger, og ca hva det forskjellige ligger på i pris. Helst brukt.
Lars89 Skrevet April 4, 2012 Skrevet April 4, 2012 Skal snart til med akkurat samme jobben på samme bilen selv. Satser på å klare det på en helg. Du trenger kasse med giroverføring, svinghjul, clutch, eksosoppheng, mellomaksel, bremse/clutchpedal og hydraulikk til clutch samt noen el. kontakter. Jeg betalte 5K for kasse/pedaler/mellomaksel/svinghjul brukt. Er vel ca det man må regne med totalt. Har sett kassene gå løst for 1000-2000 og resten finner du brukt på Koed til 3-4K. Må i tillegg ha svinghjulslager, endel nye bolter, girolje, clutch osv. Er også anbefalt å bytte bakre simring på veiv, pakning på ut/inngående aksel på girkasse osv. Dette blir opp til deg selv, men er greit å slippe å ta ned kassa igjen Så ender fort opp på 8-10K totalt avhengig av hvor mye du kjøper nytt. Her er et par DIY http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=659314 http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=790149
kgunther Skrevet April 4, 2012 Forfatter Skrevet April 4, 2012 Tusen takk for svar og tips, spennende! Lykke til forresten:)
Lars89 Skrevet April 4, 2012 Skrevet April 4, 2012 Jo takk Må bare legge til et par ting. Når du skal se etter kasse så er det veldig mye som passer på motoren, men det er bare kasse til E46 320i, 323i og 325i som er helt lik. Delenr til stikk som passer i ECU, EWS osv er 61130006663. Disse trenger du vistnok 10stk av. Bare å spørre hvis det er noe
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå