Gå til innhold

Bygge om fra automat til manuell på E39 525tds 97mod.


Anbefalte innlegg

Gjest erlinge28
Skrevet

Da har jeg fått tak i det jeg trenger for å bytte til manuell, men har bare prøvd dette på e34 525tds.

Noen her på forumet som har prøvd eller vet om feks. hvordan jeg får hjernen til å tro at kassa står i P??

Har også hørt at turbotrykket ikke kommer før rundt 2-3000..

Om noen vet noe om akkurat dette hadde det vært fint å få vite..:)

Gjest erlinge28
Skrevet

Har fått bilen til å starte uten kontakten til kassa tilkoblet kassa.

Tok en fra pinne 1 over til pinne 5, og vips så starta den :) Men kassa står i nødmodus nå..noen som vet å få fjernet dette?

Gjest erlinge28
Skrevet
Har fått bilen til å starte uten kontakten til kassa tilkoblet kassa.

Tok en fra pinne 1 over til pinne 5, og vips så starta den :) Men kassa står i nødmodus nå..noen som vet å få fjernet dette?

Har selfølgelig ikke noe å si, når kassa skal byttes til en manuell, men denne feilmeldinga kommer jo opp i check panelet :/ Prøvde å la bilen stå i P, å rusa den litt, og alt hørtes bra ut, så jeg starter å plukke ned kassa idag, så får vi se hvordan det går fremover :)

Skrevet

Ikke ta dette for god fisk, men jeg mener å ha lest fra andre som har gjort samme ombyggingen, at det var en gul "boks/bryter" man manuelt måtte sette i Drive. Tror den skal vel være rundt girstangen et sted, kanskje rett under midtkonsollen også.

Jeg er ikke helt sikker, men det er nå et lite tips du kan se litt på :D

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...