Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har fått godkjent s50b32 eller vet om det er mulig i en e30 316?

Tenkte mest på om det blir mye styr med akselvektene. Disse er vel noe lavere på en 316 i forhold til de med sekser orginalt.

Skrevet

Jeg er i samme båt som deg, og etter hva jeg har fått opplyst er det kun nødvendig å registrere ned antall sitteplasser til 4..

Så er det bytte av understell osv, men det er du sikkert kjent med..

Skrevet

Ja alt det andre vet jeg om, men det er vekten jeg er usikker på.

Omregistrering til 4 seter burde jo la seg gjøre. Har jo m3 interiør i den nå.

De jeg har sett som er godkjent ombygd er alt fra 320-325 og m3. Det er jo sikkert en grunn til det, men det burde vel gå med en 316 også uten og invistere i masse carbon deler.

Har man mange kilo og gå på etter at s50 motoren er satt i f.eks en 320 eller lignende?

  • 4 months later...
Skrevet

316 motoren din veier 81kg ish mens s50 veier 152kg ish, dette utgjør 71kg på aksellasten, noen får juster aksellasten ved at godkjent bmw verksted dokumenterer at bilen er identisk m3 teknisk, andre ikke.

det varierer også med ned registrering, de fleste vil ikke gjøre dette lengre, i værstefall må du skru av ac på motoren, carbon panser, lettere stoler, evntuelt gulvteppe og asfalt matter fjernes.

bare 36 m3 stolene foran veier 28kg pr stk!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...