Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet
Vet ikke om de i England sender hit, men disse sender over hele verden. :)

http://www.baanvelgen.com/brands/bbs.html/

Her er en annen nordmann som her kjøpt de fra BaanVelgen.

http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=527170

Her er bilde av 20x10.5 bak på en F10.

[ Bilde ]

Det der så jo veldig bra ut. Har 16 mm spacer på hver side nå jeg for å få 9" med 275 dekk til å ligge jevnt med hjulbuen bak.

Hvilken ET bør jeg velge? Tenker på 20X10,5 ET 35 bak med 295 og 9X20 ET 29 foran med 255 dekk. Jaggu får feriepengene bein å gå på hvis jeg bestemmer meg for disse med pilot supersport ;)

  • Svar 47
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet

20x10.5 felgen er kun ET35, men 20x9 finnes visst i ET24 og ET29, tror nok jeg hadde valgt ET29 foran.

Bruk spennende å se dette med 255+295 Michelin PSS. \:D/

Har du/skal du senke bilen?

Skrevet
20x10.5 felgen er kun ET35, men 20x9 finnes visst i ET24 og ET29, tror nok jeg hadde valgt ET29 foran.

Bruk spennende å se dette med 255+295 Michelin PSS. \:D/

Har du/skal du senke bilen?

Har i utgangspunktet ikke planer om å senke den. Må roe ned pengebruken litt :)

Skrevet

Lurer litt på om jeg skal velge Matt Antracite eller Bright Silver. Blir nok mest sannsynlig Bright Silver. Syns det passer fint til Carbon black.

Mye mas nå, men er det sånn at jeg skal legge på 25% mva på grand total. ser ut til at tax ble fjernet da jeg valgte norge.

1425,21X1.25 = 1781,52 X 7,605(KURS) = 13550,- NOK + frakt på ca 1100

Total SUM er da 14650 ferdig levert i Norge eller har jeg tenkt feil her. Har ikke så mye erfaring med å handle fra utlandet.

Product

Qty

Subtotal

CH-R // 20 inch for BMW 5 F10 BBS •Finish: Bright Silver

1

€1,425.21

Subtotal

€1,425.21

Grand total

€1,425.21

Skrevet

Du må betale moms av fraktkostnaden også, altså hele totalbeløpet inkl. frakt.

Kan jo si litt om toll og valutakurs.

Tollvesenet bruker ikke samme kurs som f.eks VISA når de regner ut hva du skal betale i moms, de bruker en kursen uke av gangen.

Det som er Norges Banks kurs på tirsdag, gjelder som Tollens kurs påfølgende uke.

F.eks. så var dagens (tirsdag) euro kurs 7.5945 (dagskursen til Norges Bank), dette betyr at Tollens euro kurs som de vil bruke på varer de behandler neste uke (11/6-17/6) vil være 7.59 (de runder av til to desimaler).

Håper jeg ikke har forvirret deg totalt nå. :wink:

Skrevet

Neida dette er fine greier, syns ikke prisen var så ille på disse felgene alikevel. Trodde de skulle bli mye dyrere. Satt på jobb før idag og da var prisen 2700 euro, så må ha trykka på noe feil der. Sikkert valgt to sett a 4 felger istedenfor 2 framfelger osv. Nå skal det sies at dekk kommer i tillegg.

Blir nok noen 18" 350M felger 8 og 9X18 med dekk til salgs etterhvert.

Skrevet

Fine di. Er det originale BMW felger? Sersånn ut, er litt små bilder. Hva slags dekk dim har du?

EDIT: ble store bilder på PCen, men ikke på iphonen.

Er vel 356 felgene dette?

Skrevet

De kosta vel skjorta vil jeg tippe.

Har du mye plass igjen før dekket går utenfor framskjermen? sitter og vurderer om jeg skal ha 255 eller 265 framdekk.

Blir det minimalt med dekkstrekk med 255 på 9" felg tru? Vil ikke ha dekkstrekk. Syns det passer bedre uten på F10. Spesielt når den ikke er senket.

Skrevet

Ble ikke så veldi dyrt da..rundt 20tusen..fikk en veeldi go pris..hadde rullet 40 mil før jeg kjøpte dem.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive

×
×
  • Opprett ny...