Chris00000 Skrevet August 3, 2012 Forfatter Skrevet August 3, 2012 det er noe som ikke stemmer. når jeg holdt på med bilen utenfor osv og brukte google oversetteren på telefonen fikk jeg opp at det var til sirkulasjonspumpa.( hjelpe vannpumpe) men nå når jeg oversetter det på nettet på dataen får jeg opp at det er til varmestyringa. så er noe som ikke helt stemmer :/ Men pumpa går fremdeles ikke selv om jeg har prøvd og bytte pumpa :/ men kan jeg ta bort pumpa og sette inn en y skjøt istedenfor? en som går fra motoren og inn i slangene til varmeapparatet?
Olelink Skrevet August 4, 2012 Skrevet August 4, 2012 Ja pumpa er ikke nødvendig, det er som sagt bare en hjelpepume som holder sirkulasjonen igang når motor ikke går samt for raskere varme når motor er kald. Tror nok det stemmer bedre med din siste oversettelse, altså varmestyring. Kan legge ut koblingsskjema for den sikkringskursen senere om du vil prøve å feilsøke selv
Chris00000 Skrevet August 4, 2012 Forfatter Skrevet August 4, 2012 Kanke si jeg deler alle andres glede om bmw for tiden nå vill den ikke starte :/
Olelink Skrevet August 4, 2012 Skrevet August 4, 2012 Får den bensin og gnist på pluggene ? Om den får det, har du mulighet for å sjekke sylinder kompresjon mtp at den har kokt ett par ganger. Vet ikke hva du betalte for jobben med toppen men har du mulighet for å klage på dette å få den testet igjen ?
Chris00000 Skrevet August 5, 2012 Forfatter Skrevet August 5, 2012 betalte 2500 for topp jobben fårke bensin, pumpa er gåen :/
Chris00000 Skrevet August 6, 2012 Forfatter Skrevet August 6, 2012 var ikke svinghjulssensoren som var problemet så da er feilen en annen plass, bilen fårke bensin. Noen som vet hvilket rele som er bensinpumpe relet?
Chris00000 Skrevet August 14, 2012 Forfatter Skrevet August 14, 2012 når tempmåleren inni bilen står på 90 grader, også dauer motoren så kan man se damp osv kommer opp rundt radiator lokket, betyr det at bilen koker eller at det er for mye trykk og at den slipper ut trykket?
Chris00000 Skrevet August 15, 2012 Forfatter Skrevet August 15, 2012 Fant ut at bilen koker men radiatorlokket/radiatoren slipper ut trykket med en gang motoren blir varm, hvor langt ca kan man kjøre når motoren koker og det ikke blir trykk i systemet? Brukte bilen til jobb og har 30 min kjøretur hjem utenom kø
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå