Gå til innhold

Forskjellig motorkode 1-serie. Hjelp!


Anbefalte innlegg

Skrevet

N45B16a er vel den som kom i facelift utgaven, mener denne har valvetronic i tillegg, noe som den vanlige N45 ikke har. Men ikke skyt meg om det er feil, er ikke så kjent med N serie motorene i de små utgavene.

Skrevet

Det er ikke mekanisk styrt.

Valvetronic er BMWs videreutvikling av ventilstyring. I stedet for et gasspjeld som regulerer mengden inn, så regulerer du fysisk åpningen av ventilen i seg selv. Du har et gasspjeld også, men dette står vid åpent hele tida.

http://en.wikipedia.org/wiki/Valvetronic

Kort sagt, nei disse går ikke om hverandre uten mere jobb enn bare motorbytte.

Skrevet

men når jeg slo opp reg nr på bilen min som er 2004 modell. Og gikk på motor, så står det jo n45b16a der. Ringte gs for å dobbeltsjekke, og dem sa også at det var N45b16a som skal sitte i bilen min.

Hvor sitter da N45b16 da?

Skjønner ingenting jeg nå :P

Skrevet

Jeg aner ikke.. Men ser at 2004 og 2005 har a motoren. Og at facelift kom i 2007 med valvetronic :) sulland sjekka reg nr på bilen og sa det var a motoren som var i min. Håper det er rett så jeg ikke handler feil motor :P

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...