Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei.

Du må spesifisere til hvilken E34 du trenger aut.kassen?

Mest sannsynlig er det til 520ia som du har i din profil.

Husk at det er forskjell på kontaktene på kassene til non vanos og vanos motorer. Tror heller ikke at du kan bruke en 525 kasse på en 520, selv om kassene heter det samme. 525 har sannsynligvis større flens mot mellomakslingen.

Jeg har en aut.kasse fra en 1992 E34 520ia uten vanos. Den fungerte fint og uten sluring inntil den ble demontert pga ombygging.

Kassen koster 2.000 kr.

Jeg skal til uken møte en kar som skal ta med seg en motor tilbake til Oslo. Kan høre om han kan ta med aut.kassen for noen hundringser i tillegg, hvis du er interessert i Kassen? Vi har enda ikke avtalt hvilken dag, men er nok en av de første dagene.

Hilsen Eirik. 92 22 65 44.

Skrevet

da har jeg litt mer status om hva som må stemme.. fikk opplyst at kassen min har numre:

A5S 310Z

Hos GS er artikkelnummeret til kassen 24001219956.

takknemlig for alle henvendelser:)

Skrevet

Hei igjen.

Jeg tror ikke at dette er god nok info for deg. Alle M50 ZF kassene heter det samme. 2 og 2.5 literne. Jeg tror at du må gå ut i fra skiltet på din kasse. Fargen på skiltet er viktig. Så må du ha BMW nummeret og et par andre tall.

Hilsen Eirik.

Min kasse var veldig trangt tilgjengelig og jeg klarte ikke lese ordentlig tallene på skiltet. Den har rundt kontakt med 14 pins i alle fall.

Skrevet

Vet om en BMW automat kasse til deg for 1000lappen :) en kompis skal kvitte seg med det :) han hakke plass til den og det er 40min unna Asker stede heter Holmestrand så ekle langt unna :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...