Mariuse34 Skrevet Februar 14, 2013 Skrevet Februar 14, 2013 Hei, Skal bytte venstre bensintankmåler. Nr. 6 på bildet. Åpnet opp idag, men har noen utfordringer. Sensoren jeg har kjøpt er brukt. Jeg har fått med del Syv på bildet som henger fast i sekseren. Problemet er bare at den har to litt underlige plastslanger som kommer opp fra tanken. men jeg kan ikke se helt hvordan jeg skal få de løs. Er det noen måte å ta løs 6 fra 7? Noen som har gjort dette?
Mariuse34 Skrevet Februar 14, 2013 Forfatter Skrevet Februar 14, 2013 Ingen som har byttet disse eller vet hvor jeg kan finne en engelsk eller norsk DIY, spagetticoder etc?
Mariuse34 Skrevet Februar 15, 2013 Forfatter Skrevet Februar 15, 2013 Klips på 7 festet under 6 fikset den biffen. Men tankmåleren min viser fremdeles tom tank. Kjørekomp er også død, men den viser fremdeles liter/mil osv. Bare ikke hvor mange km igjen på tanken og hva jeg har på tanken. Det kan selvsagt være at tanken er nesten helt tom nå, men jeg tror ikke det. Var 2-3 cm på bunn.
Mariuse34 Skrevet Februar 15, 2013 Forfatter Skrevet Februar 15, 2013 Sjekket med en klustertest og selve måleren fungerte i obc test 2. Så mistenker som sagt sensor en.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå