Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Skulle hjem fra jobb og startet da bilen og den startet som den pleier å gjøre, varmet den på ca 1000rpm i 3min, så detter turtallet ned litt før det blir normalt og plutselig kommer det en jævlig "hisse"lyd. Hørtes ut som luft som presset seg ut, kom da også litt damp. Skrudde av motoren og åpnet panseret, der så alt normalt ut. Startet da bilen like etterpå og den startet og sveiv i ca 2 sekunder før den døde. Den startet en gang til, men med samme resultat av at den døde. Prøvde igjen litt senere på kvelden og da var det ikke tegn til start..

Hva kan være galt?

Skrevet

Kan sjekke det når jeg skal ned å se på den. Så også at det var bløtt på den ene svanehalsen, er det en stor/dyr jobb å fikse?

Skrevet

bløtt vann el bløtt olje

Har måtte bytte et par toppdekselpakninger på disse motora da det har dryppi olje ned på den bakerste svanhalsen/manifold

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...